Radnik lak plijen za Sarajevo!

U prvom od dva meča koja su planirana za danas, Radnik je ugostio Sarajevo, a bordo tim je na kraju slavio s 2:0.

Sarajevo ostaje jedina neporažena ekipa u Premijer ligi ove sezone, a nakon treće pobjede tim Vinka Marinovića probio se na drugo mjesto sa 11 bodova i ima odigrati jednu utakmicu sa Olimpikom. Što se tiče Radnika, on je uz Olimpik jedini tim bez pobjede u prvih šest kola.

Sarajevo je preuzelo incijativu od samog početka meča, a u 12. minutu poništen je gol Fanima zbog nedozvoljene pozicije. U 18. minutu gosti su poveli. Novajlija u timu Sarajeva Pejović je centrirao iz kornera, a iskusni Dupovac pogodio za 1:0.

U 24. minuti Ahmetović je pogodio stativu nakon lijepog proigravanja od strane Tatara, a minutu kasnije Radnik uzvraća preko Popare, no nedovoljno jak i precizan udarac da bi se savladao Kovačević.

Opasnost pred golom Radnika u 26. minuti nakon ubačaja Hodžića, Ahmetović je pokušao atraktivno petom, na kraju svega korner za goste. I onda u 33. minuti sjajni Ahmetović pogađa za 2:0. Jukić je prošao po lijevoj strani, ubacio za Fanima, ovaj pada, a lopta se odbija do iskusnog ‘Ahme’ koji takve situacije ne promašuje.

U završnici prvog dijela Kozić je odbranio udarac Jukića, a nastavak ipak u nešto slabijem ritmu i bez prevelikih šansi. Najbolju šansu Radnik je imao u 76. minuti, kada je Novaković glavom šutirao na ubačaj Motike, a lopta odlazi malo pored gola.

Motiak je u 84. minuti sjajno šutirao, a Kovačević opet sjajno reagovao i danas saluvao svoju mrežu, a njegov tim ostvario jako važnu pobjedu i vratio se u sami vrh.

Slijedi reprezentativna pauza, a nakon toga će Sarajevo ugostiti Borac u derbiju sedmog kola, dok će Radnik u goste Tuzla Cityju.