Radnik i dalje bez pobjede, lider slavio u Bijeljini

Veoma zanimljivu i kvalitetnu utakmicu odigrali su Radnik i Tuzla City u Bijeljini, a na kraju su gosti i sa igračem manje stigli do pobjede (3:1).

Fudbal zna da bude surov, a to su večeras najbolje na svojoj koži osjetili igrači Radnika i trener Vlado Jagodić. Imali su tih 1:1, igrača više, stvarali šanse, čekalo se kada će da povedu, a onda – šok.

Incijativa Radnika na početku meča, pa je prva šansa stigla u trećoj minuti, ali je Gogić glavom pucao preko gola. Na drugoj strani loš pokušaj Mišića, a dobru šansu u 13. minutu za domaće ne koristi prvi strijelac Marković.

U 19. minutu Radnik stiže do vodstva. Pantelić je izveo korner, a Gogić glavom loptu zakucao u mrežu Fejzića. Radost domaćih trajala je samo tri minute, pošto je Elvis Mehanović pogodio za 1:1.

Sjajno je pucao iskosa s desne strane nakon dodavanja Mišića, a ni golman domaćih Aljkanović nije uspio najbolje da interveniše, pa mu je lopta prošla ispod ruku.

U 35. minutu Mehanović pravi oštar start na sredini terena, dobija drugi žuti karton, pa je ostavio saigrače na cjedilu. Radnik je nakon toga preuzeo incijativu, te je izgledalo da bi mogao doći do prve pobjede.

Sijevalo je pred golom Tuzla Cityja, izgledalo je da bi svakog časa domaćin mogao da povede, a sjajnu šansu ne koristi Pantelić u 62. minutu.

I kada već Radnik nije znao da iskoristi svoje šanse, uslijedila je kazna. U 64. minutu Mišić je postigao lijep pogodak i tako Tuzli donio velika tri boda. Imao je Radnik dovoljno vremena da izvuče barem bod, ali Tuzlaci su zaključali sve prilaze. Priča je završena pet minuta prije isteka regularnih 90 minuta. Džafić izvodi korner, očajna reakcija Aljkanovića, sve to pratio je Mirzad Mehanović i loptu smjestio u praznu mrežu.

Tuzla City se odvaja na vrhu tabele sa 19 bodova i ima šest pobjeda i remi u sedam mečeva. Radnik je s tri boda ostao zakovan za samo dno tabele.

Tuzli slijedi gradski derbi na Tušnju, dok će Radnik gostovati Posušju.