Novi remi Zvezde i Milana, “roso-neri” idu dalje

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspjeli da se plasieraju u osminu finala Lige Evrope, pošto su večeras na San Siru igrali neriješeno, 1:1 sa domaćom ekipom Milana.

Podsjetimo, ”Rosoneri” su prije sedam dana u Beogradu izborili 2:2, pa zahvaljujući golu više u gostima idu u narednu rundu.

Zvezda je večeras ostavila sjajan utisak, pogotovo jer je kao i u Beogradu veći dio drugog poluvremena odigrala sa igračem manje na terenu.

Loše je počelo za Zvezdu, Milan je poveo već u devetom minutu meča iz jedanaesterca pošto je prethodno Gobeljić igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Frank Kesi je bio precizan sa bijele tačke i na semaforu je stajalo 1:0 za ”Rosonere”.

Ali, Zvezda je poslije primljenog gola zaigrala mnogo bolje, preuzela je kontrolu dešavanja na terenu i postajala sve opasnija po gol Donarume. Prijetili su Falćineli, pa Ben, kome je posle kornera u 19. minutu poništen gol, jer je Pankov prethodno igrao rukom.

Tri minuta kasnije Ben pogađa prečku iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali bolja Zvezdina igra je rezultirala golom u 24. minutu. Mirko Ivanić je majstorski poslao loptu u kazneni prostor za Bena, koji iskosa sa lijeve strane pogađa suprotni ugao – Donaruma je nemoćan, 1:1!

Tek u finišu prvog poluvremena, Milan je uspio da priprijeti.

U 38. minutu, lopta sa desne strane terena prolazi kroz čitav šesnaesterac i stiže na lijevu stranu do Dalota, koji je imao previše prostora, ali zahvaljujući fenomelanom Borjanu to nije iskoristio. Zvezdin golman i kapiten uspjeva nogom da zaustavi taj udarac, ostalo je 1:1.

U poluvremenu, trener Milana Stefano Pioli je na teren posla Ibrahimovića i Rebića umjesto Leaa i Krunića i očekivao se pritisak domaćih u nastavku meča.

Ibrahimović je u 52. minutu prvi put priprijetio, ali tada je Borjan bez problema reagovao. Ipak, minut kasnije bilo je mnogo opasnije po gol Zvezde. Čalhanoglu je sa desne strane centrirao za Ibrahimovića, ovaj glavom poslao loptu u peterac za Rebića, koji nije uspio da je zahvati kako je želio i ona završava pored lijeve stative Borjanovog gola.

Imala je Zvezda obećavajuću kontru u 58. minutu meča, Ivanić je poveo loptu kroz sredinu, imao je slobodnog Gobeljića lijevo, on se odlučio za Gajića desno, ali on upućuje nešto između centaršuta i udarca i ova akcija nije završena onako kako je trebalo.

Tri minuta kasnije nova maestralna minijatura Mirka Ivanića, koji se u prijemu lopte na lijevoj strani oslobodio Kalabrije, potom krenuo u kazneni prostor, ali je njegov udarac na kraju malo izblokiran, lopta je završila uz korneru i ”Rosoneri” su imali sreće u ovoj situaciji.

Poslije tog kornera sporna situacija u kaznenom prostoru Milana, Kastiljeho je koristio ruke u duelu sa Benom, koji je bio u skoku, pao je Zvezdin napada, ali se sudija nije oglasio.

U 64. minutu opet dosta prostora za Ivanića na lijevoj strani, on se odlučio da loptu proslijedi Kangi, koji šutira sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi pored gola.

Ali, najbolju priliku Zvezda je imala u 68. minutu poslije slobodnog udarca koji je izveo Ben sa lijeve strane. Centrirao je u kazneni prostor, lopta se odbija do Sanoga, čiji udarac Donaruma krajnjim naporom brani, a onda Gobeljić šalje loptu pored gola!

I, samo minut kasnije, Gobeljić dobija drugi žuti karton zbog prekršaja nad Čalhanogluom na sredini terena…

Milanu je u 74. minutu poništen gol jer je Ibrahimović bio u ofsajdu, a osam minuta kasnije na drugoj strani sjajna prilika za Kataija koji je na lijevoj strani imao dosta prostora, ali je šutirao samo u spoljni dio mreže.

U samom finišu, sudija Manzano je razbjesnio Zvezdine igrače i trtenera Stankovića, jer je dosudio kraj meča, ne čekajući da se izvede korner za crveno-bijele.