Danska bajka i dalje traje: Danci preko Čeha do polufinala EP!

Fudbalska reprezentacija Danske nastavlja da živi svoj san na EP – danas je pala Češka, rezultatom 2:1 za plasman u polufinale!

Danci su u prvom poluvremenu stekli dva gola prednosti preko Dilejnija u petom i Dolberga u 42. minutu, a Patrik Šik je dao jedini pogodak za Čehe u 49. minutu.

Danci su imali početak iz snova, jer je već u petom minutu Dilejni bio na pravom mestu poslije kornera i pogodio za 1:0.

Česi su preuzeli inicijativu, Danci su se svjesno povukli, i čekali šanse iz kontri. Česi su imali nekoliko poluprilika, najbolju je imao Holes, ali je Šmajhel je odlično intervenisao.

Danci su svaku priliku koristili da napadnu iz kontri, iz jedne takve Dilejni je umalo postigao i drugi gol. A onda su u 42. minutu odlično izgradili akciju po lijevom beku, Mele je fenomenalno centrirao, a Dolberg pogodio za ogromnih 2:0.

Česi su u drugo poluvrijeme ušli konkretniji i mnogo odlučniji, Danci su se potpuno povukli i već u 49. minutu zasluženo su smanjili rezultat. Cufal je centrirao, a Šik još bolje ćušnuo za 2:1i veliku neizvjesnost.

Uslijedio je nešto mirniji period utakmice, što se tiče pravih prilika, ali su ekipe vodili veliku borbu na sredini terena.

U 78. minutu Poulsen je imao prvu veliku priliku u drugom dijelu, a onda je četiri minuta kasnije Mele imao još bolju, ali je Vaclik odlično intervenisao i ostavio Čehe u igri.

Do kraja, nije bilo promjene rezultata, Danci su uspjeli da sačuvaju prednost i plasiraju se u polufinale gdje će igrati protiv Engleske ili Ukrajine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com