Zvezda u osmini finala Lige Evrope!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se direktno u osminu finala Lige Evrope pošto su remizirali sa Bragom na “Munisipalu” 1:1 (0:0) u posljednjem kolu grupne faze.

Rezultat koji je pogodovao srpskom šampionu , a uz remi Ludogoreca i Mitjilanda bilo je jasno da će tim iz Ljutice Bogdana s rezultatom ostvarenim u Bragi izboriti direktan plasman među 16 najboljih.

Nije došla Crvena zvezda u Portugaliju da bi sve snage usmjerila ka čuvanje svog gola iako su u prvih nekoliko minuta morali da strepe poslije udaraca Rikarda Orte i Madeiroša, ali je Milan Borjan bio na visini zadatka. Raspoloženi za igru bili su Mirko Ivanić i Aleksandar Katai kada su kreirali prelijep napad, a napadač iz Srbobrana je poslije dobrog driblinga ipak bio blokiran od Dijoga Leitea. Na loptu je potom natrčao Gelor Kanga, šutirao iz koljena, ali Mateus je uz dosta muke spriječio slavlje gostiju. Sve u svemu, ideja Crvene zvezde je bila kreira iz kontranapada i bez doze straha ušli su u ovaj duel, što je bilo važno iz psihološkog aspekta.

Zvezda nije bila opasna koliko i Braga, ali su defanzivci ekipe Dejana Stankovića bivali na visini zadatka i uz Borjana pravovremeno reagovali prilikom svih ataka i centaršuteva pritivnika. Vodila se velika bitka na centralnom dijelu igrališta, gdje su Gelor Kanga i Slavoljub Srnić morali da budu dovoljno agresivni, ali i smireni kako ne bi izdejstvovali javne opomene. Borjan je do kraja poluvremena još jednom morao da reaguje kada je tukao Galeno i tu je pokazao malu dozu nesigurnosti. Sve u svemu, učinjeno u prvih 47 minuta koliko se igrao prvi dio bilo je dovoljno za meč bez golova.

Tako nešto pogodovalo je Crvenoj zvezdi u tom trenutku s obzirom na to da su, izvjesno je, vidjeli rezultat iz Razgrada na poluvremenu, ali nedugo pošto su iskoračili na teren „Munisipala“, uslijedila je kardinalna greška Marka Gobeljića koji nastavlja da baca mine sopstevnom timu. Razmahao se pri korneru rivala, lopta ga je pogodila u ruku, a Marko Gvida je momentalno pokazao na bijelu tačku. Galeno je poslao Borjana u suprotnu stranu i Bragu postavio na lidersku poziciju grupe.

Trajalo je slavlje Portugalaca dvadesetak minuta, sve dok Dijogo Leite nije bio neoprezan na suprotnoj strani i rukom udarivši u glavu Radovana Pankova poklonio je najstrožu kaznu protivniku. Siguran je bio Aleksandar Katai za novu nervozu u ekipi Karlosa Karvaljala.

Braga nije bila ni približno opasna kao u prvom poluvremenu, Crvena zvezda je uspjevala da ih drži podalje od gola, a Stanković je, reklo bi se, pravovremeno izvršio sve promjene. Indisponiranog Gobeljića zamijenio je Gajić, Pavkov je ušao umjesto Živkovića, a šansu su dobili i Ben, Krstičić, Degenek…

Bilo je dramatično do kraja. Sve snage, portugalski tim je usmjerio ka kaznenom prostoru rivala, ali je Borjan bio na visini zadatka i skoncentrisan.

Sa remijem u Razgradu, gde se takođe igralo pet minuta nadoknade, plasman u nokaut fazu Lige Evrope izborili su upravo Crvena zvezda i Braga, dok je Mitjiland ostao zadržan u Bugarskoj.