Remi Partizana i Anortozisa, crno-bijeli nastavljaju takmičenje u Ligi konferencije

Fudbaleri Partizana uspjeli su da se plasiraju u drugu rundu Lige konferencija nakona remija sa Anortozisom u Beogradu 1:1 u posljednjem meču grupe B.

Nije bilo lako igrati po velikoj kiši i natopljenom terenu u Humskoj, ali zadovoljniji bodom biće svakako domaćin.

Prvi ja zaprijetio Anortozis preko Deletića, ali “crno-bijeli” su uzvratili na najbolji mogući način.

Partizan je poveo u 20. minutu kada je talentovani Marko Milovanović glavom savladao Cura poslije centaršuta Jojića sa lijeve strane.

Kada se očekivao nešto mirniji ritam meča, Popović je pred svojim golom napravio veliku grešku i srušio igrača Anortozisa, pa je sudija pokazao na bijelu tačku.

Siguran sa penala u 33. minutu bio je Lazaros Hristodulopulos.

Partizan je u finišu prvog poluvremena propustio veliku šansu, u kaznenom prostoru šutirao je Urošević, ali je Cur odlično reagovao i spriječio lijevog beka Partizana da postigne pogodak.

Nastavak meča doneo je nešto manje uzbuđenja i tvrdu igru dva tima sa malo prilika kojih smo vidjeli tek na pred kraj meča kada je Anortozis odlučio da rizikuje. Opasan napad Hušbaeura, na drugoj strani pokušaj Lutovca, a u posljednjim trenucima velika inicijativa gostiju.

Imao je Partizan i sreće, Kristofi je u četvrtom minutu nadoknade vremena iz kaznenog prostora gađao tik pored stative, a nakon toga gosti nisu imali snage za još jedan ozbiljan napad.

U isto vrijeme, Gent je savladao Floru rezultatom 1:0, Belgijanci su prethodnog kola osigurali prvo mjesto na tabeli, pa će Partizan svoje mjesto u osmini finala trećeg po značaju evropskog takmičenja potražiti protiv jednog od trećplasiranih timova iz Lige Evrope.