Zvezda slomila Ludogorec i obezbijedila prvo mjesto pred posljednje kolo

Fudbaleri Crvene zvezde večeras su u meču petog kola Grupe F Lige Evrope na ”Rajku Mitiću” savladali bugarski Ludogorec sa 1:0 i sada sa 10 bodova zauzimaju prvo mesto u grupi, kolo pre kraja ove faze takmičenja.

Za to vreme, Mitjiland je u Danskoj savladao Bragu sa 3:2, pa će poslednje kolo odlučiti o konačnom plasmanu i putnicima u narednu rundu takmičenja, a Zvezda će u poslednjem kolu gostovati Bragi u Portugaliji.

Tokom prvih pola sata meča, i jedni i drtugi delovali su oprezno na terenu, bez pravih porilika za gol, ali kako se bližio kraj prvog poluvremena, Crvena zvezda je postajala sve opasnija.

U 33. minutu Katai je probio u svom stilu po levoj strani, napravio pometnju u odbrani Ludogoreca, ali je izostao završni pas u sredinu kaznenog prostora.

Pet minuta kasnije Mirko Ivanić je uputio snažan udarac sa dvadesetak metara, iskosa sa leve strane, a golman gostiju Pat je nesigurno intervenisao i nekako izbio loptu u korner. Ta njegova nesigurna intervencija kao da je bila signal za Zvezdine fudbalere da sve češće upućuju udarce sa dostance, što će se crveno-belima u nastavku i isplatiti.

Nešto kasnije pokušao je i Kanga, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena Katai je uposlio Ivanića koji iskosa sa leve strane pogađa spoljni deo mreže.

U poluvremenu je trener Dejan Stanković morao u svlačionici da ostavi i nedovoljno spremnog Kataija, priliku je dobio Ben, ali Zvezdu to nije poremetilo.

Drugi deo igre u potpunosti je protekao u znaku crveno-belih koji su u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu.

Prvu pravu priliku u nastavku meča imnao je Milan Pavkov u 55. minutu, pošto ga je Mirko Ivanić lepo proigrao u kaznenom prostoru, a napadač Crvene zvezde je iskosa sa leve strane šutirao iznad prečke.

To je bila samo najava onoga što je usledilo dva minuta kasnije, kada je Mirko Ivanić najpre osvojio loptu, a onda sa oko 25 metara poslao neodbranjiv projektil u gornji levi ugao gola Ludogoreca – 1:0!

U 68. minutu meča pripretio je i Kanga, gotovo sa istog mesta sa kog je Ivanić postigao gol, ali Gabonac nije bio precizan, lopta je završila pored desne stative.

Tri minuta kasnije, još jedan pokušaj Ivanića iz daljine, ali ovoga puta golman Pat uspeva da zaustavi tu loptu.

Do kraja, gosti nisu uspevali ozbiljnije da priprete Borjanovom golu, a Zvezda je u 90. minutu mogla i do drugog gola preko mladog napadača Marka Lazetića koji je nešto ranije zamenio Kataija. Lazetić je iskosa sa leve strane šutirao u suprotni ugao, ali je bio zamalo neprecizan, lopta je prohujala pored leve stative.

U nadoknadi vremena je Rotariu pripretio sa dvadesetak metara, ali se Borjan nije dao iznenaditi i slavlje Zvezdinih fudbalera sa njenim najmlađim navijačima koji su je večeras bodrili sa tribina, moglo je da počne.