Zvezda poražena u Turskoj, crveno-bijeli i dalje bez bodova

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u gostima od Trabzonspora sa 2:1 u utakmici drugog kola grupe H Lige Evrope.

Prvih desetak minuta je proteklo u inicijativi Trabzona, a onda je domaćin pojačao ritam. Vidjeli su da ima prostora i da mogu da napadnu Crvenu zvezdu, uspjeli su u 16. minutu prvi put da priprijete preko Trezegea koji je šutirao sa oko 20 metara kada je Borjan uspio na sjajan način da interveniše.

Ipak, samo minut kasnije, gol u mreži Crvene zvezde, ponovo je Trezege pravio problem, bio je na lijevoj strani, centrirao i pronašao usamljenog Hamšika koji nije imao problem da glavom savlada Borjana.

Zvezda se razbudila do kraja poluvremena, imali su par dobrih akcija, Osman Bukari je poslije jednog trka pokušao da ugrozi golmana Čakira, ali je protivnički čuvar mreže izašao kao pobjednik.

Praktično bez bitnijih šansi do kraja poluvremena, Trabzon je zasluženo vodio, a onda je Milojević odlučio da u igru ubaci Kataija. Kasnije su ušli Mustafa i Kulibali, ali nije mnogo vredjelo.

Igrao se 62. minut kada je Kings Kangva dobio drugi žuti karton, ponovo zbog neopreznog starta, ovoga puta ga je prevario Bakasetas.

Čini se da je svaku dilemu na ovom meču otklonio Trezege, igrač ove utakmice. Prethodno je Kanga zaustavio napad Trabzona, da bi, slično kao protiv Makabija, izgubio loptu na svojoj polovini, nakon čega je uslijedio gol. Trezege je pucao svom snagom i ubio pauka, 2:0.

Srpski šampion je uspio da stigne do gola u posljednjim trenucima susreta. Utješni gol postigao je Veljko Nikolić, zaboravljeni momak koji je na asistenciju Ibrahima Mustafe postavio konačan rezultat.

Nadali smo se drami, ali ništa od toga, domaćin je stigao do tri boda.

Zvezda nije ličila na onaj tim sa početka sezone, očigledno da je poraz od Makabija doneo još dosta toga lošeg u ekipu i da će biti izuzetno teško vratiti se u formu i izboriti proleće u Evropi…

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com