Remi Partizana i Nice u Beogradu

Fudbaleri Partizana odigrali su u Beogradu neriješeno 1:1 sa Nicom u utakmici drugog kola grupe D Lige konferencije. Gosti su poveli već u drugom minutu golom Brajana, a Dijabate je izjednačio na 1:1 u 60. minutu.

U utakmici drugog kola Grupe D Lige konferencija, Partizan i Nica su večeras u Humskoj, pred nešto više od devet hiljada gledalaca, igrali neriješeno, 1:1.

Ovo je drugi remi Partizana koji je u prvom kolu igrao 3:3 protiv Slovcackog, a Nica je remizirala sa Kelnom na startu takmičenja.

S obzirom da je Keln večeras na svom terenu savladao ekipu Slovackog sa 4:2, sada su ”jarčevi” prvi na tabeli sa 4 boda, Partizan i Nica imaju po 2, a Slovacko 1 bod.

Nije moglo lošije da počne za ekipu Partizana. Tek što je istekao prvi minut ove utakmice, Nica je uspjela da povede. Gosti su napadali po lijevoj strani, uspeli da uđu u kazneni prostor crno-bijelih, gde je pored nekoliko igrača Partizana loptu primio lijevi bek gostiju Brajan koji preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane u suprotni ugao šalje loptu u Popovićevu mrežu – 0:1.

Poslije tog početnog šoka Partizan je uspio da dođe do svoje igre, preuzeli su crno-bijeli inicijativu, ali izuzev nekoliko kornera nisu uspjevali da ozbiljnije priprijete protivničkom golmanu Šmajhelu.

Na drugoj strani se u 22. minutu u odličnoj prilici našao napadač Nice Labord koji je iskosa sa lijeve strane uputio oštar udarac po zemlji, ali je golman Popović uspio nogom da izbije loptu i sačuva mrežu.

Partizan je svoju najbolju priliku u prbom poluvremenu imao u 43. minutu kada je Dijabate probio po desnoj strani, pronašao Rikarda u kaznenom prostoru, ali je njegov udarac izblokiran. Lopta se odbija do Natha koji je gađao desnu stranu Šmajhelovog gola gdje golman Nice ne bi mogao da interveniše, ali se na gol-liniji našao desni bek Atal koga lopta pogađa u glavu i Partizan ostaje bez već ”viđenog” pogotka.

Rezultatom 1:0 za Nicu se ušlo u drugo poluvreme, gdje je Partizanu opet trebalo vremena da uspostavi svoj ritam igre, pa je Nica bila opasnija u prvih desetak minuta igre u nastavku.

Sporna situacija u 53. minutu ispred kaznenog prostora Partizana. Traore je uspio da interveniše i izbije loptu, ali je pritom zakačio protivničkog igrača, pa je sudija Medli dosudio slobodan udarac za Nicu, uz žuti karton Traoreu.

Udaljenost je bila nekih 18 metara po sredini, Pepe je šutirao, ali neprecizno, lopta završava iznad prečke.

Mnogo sreće imao je Partizan u 57. minutu meča kada je Labord primio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora crno-bijelih, potpuno sam, ali je Marković uspio da mu u posljednjem trenutku ”skrati ugao” i napadač Nice je loptu poslao pored lijeve stative Popovićevog gola.

Ovaj promašaj Laborda kažnjen je samo tri minuta kasnije. Bila je to možda i najbolja akcija Partizana na ovoj utakmici, sa lijeve na desnu stranu u kaznenom prostoru gostiju kombinovali su Rikardo, Natho i Dijabate koga je Izraelac odlično uočio na desnoj strani, a krilni napadač Partizana preciznim udarcem pogađa gornji desni ugao Šmajhelovog gola – 1:1.

Nevjerovatno šta je Rikardo Gomeš propustio u 70. minutu meča. Dijabate je po ko zna koji put protutnjao po desnoj strani terena, ušao u kazneni prostor gdje je nesebično poslao loptu u sredinu za Rikarda Gomeša, a najbolji strelac Partizana sa oko 15 metara šalje loptu preko gola, iako je imao dosta slobodnog prostora u toj situaciji.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com