Zvezda poražena od Hofenhajma

Činilo se poslije prvog vpoluvremena da bi Zvezda mogla bar do jednog boda, ali u nastavku od toga nije bilo ništa. Crveno-bijeli ostali i bez bodova, i bez isključenog trenera Stankovića.

U utakmici prvog kola Grupe G Lige Evrope, fudbaleri Crvene zvezde večeras su poraženi na ”Rajn Nekar Areni” od domaćeg Hofenhajma rezultatom 2:0.

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković se prvi put ove sezone opredijelio za postavu sa tri štopera, tu posljednju liniju ispred Borjana večeras su činili Milunović, Degenek i Eraković i u većem dijelu prvog poluvremena to je djelovalo vrlo pristojno, pa domaći dugo nisu uspjevali da naprave neku ozbiljniju priliku pred Borjanovim golom. Bilo je nekoliko obećavajućih akcija Hofenhajma, ali one su uglavnom na kraju izblokirane u kaznenom prostoru od strane Zvezdinih defanzivaca.

U Zvezdinom šesnaestercu viđena je i jedna sporna situacija, kada je Gaćinović pao posle kontakta sa Sanogom, ali sudija Ernandes nije pokazao na bijelu tačku u korist domaćina.

Zvezda je pokušavala uglavnom iz kontri da ugrozi gol njemačkog tima, a najbliža tome je bila poslije oštrog centaršuta Rodića sa lijeve strane po zemlji, kada Spiridonović nije uspio da zahvati loptu i sprovede je u mrežu.

Na drugoj strani, Hofenhajm je najbolju priliku imao u posljednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Sanogo pogriješio pred kaznenim prostorom, a Dabur potom iskosa sa lijeve strane savladao Borjana, ali je Degenek koljenom izbacio loptu sa gol linije u korner.

Zvezda je u nastavku počela hrabrije, već u 47. minutu posle centaršuta iz slobodnog udarca zatresla se mreža Baumana, ali je taj pogodak Strahinje Erakovića opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.

Potom je bilo još par Zvezdinih opasnih kontri, bez rezultata, ali u 64. minutu Hofenhajm stiže do vođstva. Sve se munjevito odigralo. Najprije jedan naizgled oštar start Akpogume na Veljka Nikolića na srredini terena, ali sudija Ernandes nije dosudio prekršaj, da bi u nastavku akcije Rudi centrirao sa desne strane, a Baumgartner volej udarcem sa deset metara poslao loptu pod prečku – 1:0.

Ponovljeni snimak je pokazao da je Akpoguma ipak na loptu startovao u pomenutom duelu sa Nikolićem, ali Zvezdin trener Dejan Stanković je burno reagovao zbog čega ga je sudija poslao u svlačionicu.

Od tog trenutka Zvezda je krenula na sve ili ništa, zaigrala je agresivnije, ofanzivnije, ekipa je osvježena izmjenama, ali osim par opasnih prekida srpski šampion nije uspio da stvori neku izgledniju priliku.

Doduše, poslije jednog od tih prekida, crveno-bijeli su tražili penal kada je Sanogo povučen, ali baš kao i u prvom poluvremenu kada je Sanogo bio u suprotnoj ulozi, španski arbitar se nije oglasio.

Ipak, ni izmjene nisu mnogo toga promijenile, a svaku nadu Zvezdi da može da izbjegne poraz oduzeo je Dabur u nadoknadi vremena, poslije greške Milunovića i asistencije Samasekua – 2:0 za Hofenhajm.