Zvezda na korak od Lige evrope: Crveno-bijeli pregazili Kluž na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su na “Marakani” ekipu Kluža rezultatom 4:0 (2:0) u prvom meču plej-ofa Lige Evrope.

Strijelci za Zvezdu bili su Pavkov u petom, Katai u 38, Ben u 68. i Ivanić u 77. minutu, a crveno-bijeli su tako  stekli ogromnu prednost  pred revanš za devet dana u Rumuniji.

Zvezda nije mogla bolje da otvori meč, pošto je već u petom minutu Milan Pavkov pogodio za 1:0. Ben je pobjegao odbrani Kluža, prihvatio loptu i šutirao, golman rumunske ekipe je odbranio, ali je na odbitak naletio Pavkov i glavom pogodio za vođstvo crveno-bijelih.

Kluž je potom imao blažu inicijativu, Zvezda je prijetila u dva navrata preko Ivanića koji je bio neprecizan. Crveno-bijeli su kontrolisali meč, Kluž je uglavnom napadao iz prekida koji su bili bez opasnosti po gol Milana Borjana.

I onda, u 38. minutu, ponovo je najveći dio posla odradio Pavkov. Poslije kombinacije i centaršuta Ivanića sa lijevog boka, Pavkov je sjajno spustio loptu grudima pravo na nogu Kataiju koji pogađa za velikih 2:0.

U finišu prvog poluvremena dogodila se i loša vijest za domaće, pošto je zbog povrede teren morao, uz ovacije, da napusti Miloš Degenek, a zamijenio ga je Radovan Pankov.

Zvezda je bila još sigurnija u drugom poluvremenu. Pavkov je imao dvije dobre šanse, između je i Rodić odlično centrirao, ali je njegov pas izbijen u posljednji čas ispred Bena. Ipak, sredinom drugog poluvremena, sve je bilo gotovo. Ivanić je uzeo loptu i povukao je kroz sredinu, poslije trka od 20 metara pravovremeno je proigrao Bena koji pogađa za nedostižnih 3:0.

Rapsodija crveno-bijelih tu nije  završena, jer je u 77. minutu Ivanić bio ovaj put u ulozi strijelca i to na neuobičajeni način, glavom poslije kornera – 4:0.

Dejan Stanković je u finišu odlučio da napravi nekoliko promjena, prije četvrtog gola požutjelog Kangu zamijenio je Krstičić, a potom su Krstović i Srnić zamijenili Pavkova i Ivanića.

Kluž je ozbiljnije priprijetio tek u 86. minutu kada je prečka spasila Borjana, poslije udarca Alibeka sa desetak metara.

To  je bilo sve, Zvezda je jednom nogom u grupnoj fazi Lige Evrope, revanš je na programu narednog četvrtka.