Sterling presudio Hrvatima, Englezima dovoljan minimalac!

Fudbalska reprezentacija Engelske slavila je protiv Hrvatske 1:0 na londonskom “Vembliju” u prvom kolu grupe D Evropskog prvenstva, a jedini strijelac na meču bio je napadač Mančester sitija Rahim Sterling u 57. minutu meča.

Svega pet minuta igre bilo je potrebno Engleskoj da dođu do gol šanse. Daleko je loptu iz auta bacio Kiran Tripije za Sterlinga koji ju je proslijedio na desni bok za Fodena. Talentovani fudbaler Sitija je je bio brži od Gvardiola i tukao u suprotan ugao Livakovićevog gola pogodivši unutrašnji dio stative.

Pokušavali su tada Englezi preko krila, dugim loptama za Sterlinga i Maunta preko odbrane rivala, a priprijetili su i preko Kalvina Filipsa koji je sačekao odbitak na 16 metara, ali tukao je pravo u Livakovića.

Do kraja prvog dijela, tempo je malo opao, a kako prekida nije mnogo bilo, Danijele Orsato je rešio da ubrzo po isteku 45. minuta odvede momke na pauzu.

Englezi su do vođstva stigli u 57. minutu golom Sterliga nakon asistencije Filipsa.

Sterling je rutinski poslao loptu ispod Livakovića i doneo prednost Gordom Albionu, koji je u prethodnim manje od sat igre bio nešto bolji rival.

Vrlo lako je u 61. minutu moglo da bude 2:0 za Engleze da je Hari Kejn nešto bolje reagovao na drugoj stativi, ali je napadač Totenhema doživio peh i sudario se o konstrukciju gola.

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić pokušao je da prodrma ekipu dvostrukom izmenom u kojoj su umjesto Brozovića i Kramarića ušli Vlašić i Brekalo.

Malo je nedostajalo da Sterling u 74. minutu riješi pitanje pobednika, ali je iz izgledne pozicije posle prekida šutirao preko gola.

U posljednjih 15 minuta igre na teren je ušao napadač zagrebačkog Dinama Bruno Petković umjesto Anta Rebića.

Hrvati su u finišu meča imali inicijativu, ali su to uglavnom bili jalovi napadi i sporadični pokušaju bezidejnih Dalićevih izabranika.

To je omogućilo veliko slavlje Engleza za prvo mjesto u grupi u kojoj se još nalaze Austraija i Sjeverna Makedonija, koji od 18 sati igraju duel u Bukureštu.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com