Jednostavno najjači – Novak iz ponora do titule na Rolan Garosu!

Novak Đoković je šampion Rolan Garosa za sezonu 2021. Srbin je sa 3:2 (6:7, 2:6, 6:2, 6:2, 6:4) u setovima savladao petog tenisera svijeta Stefanosa Cicipasa.

Nije dobro počelo po našeg tenisera. Dozvolio je protivniku da spasi dvije brejk lopte, te nakon toga set uvede u neizvjesnu završnicu i taj-brejk seriju. Tu se bolje snašao Cicipas koji je dobio odlučujući gem sa 7:5.

Ništa bolje nije se odvijao ni početak drugog seta, brejk odmah na startu. Cicipas je iznenadio Srbina za rano vođstvo koje je poslije samo nadograđivao. Došao je do još jednog brejka na u sedmom gemu, a potom rutinski riješio drugi set sa 6:2.

Đoković je ponovo otišao do svlačionice, a iz nje se vratio preporođen. Treći set dobio je sa lakoćom. Takođe sa dva brejka uspio da neutrališe igru protivnika i dođe do 6:2.

Na početku četvrtog seta tražio je Grk medicinski tajm aut, te je nakon masaže nastavio meč. Ništa se nije promijenilo u odnosu snaga na terenu. Za sve se pitao Đoković. Na kraju je i taj set pripao Srbinu identičnim rezultatom 6:2.

U petom setu ponovo u prvom gemu Đoković dolazi do brejka koji je održavao do 4:2 kada je imao novu priliku za brejk, ali je na 40:15 Cicipas uspio da se vrati, a potom greškom Đokovića dolazi do gema. Propustio je Srbin veliku priliku, ali je i dalje čuvao prednost brejka. U narednom gemu Đoković je bio siguran, te Srbin dolazi do 5:3. Cicipas servira za ostanak u meču. Pokušavao je Cicipas svim silama da produži meč, fantastičnim udarcem stiže do prednosti, dolazi na taj način do druge gem lopte u devetom gemu. Iskoristio je, te je potom Đoković servirao za titulu u Parizu. Siguran je bio Đoković na svoj servis i tako je došao do svoje druge titule na Rolan Garosu.