Šok u “Pioniru”, Gruzin Mekfaden srušio Srbiju!

Košarkaška reprezentacija Srbije doživjela je poraz u dvorani “Aleksandar Nikolić” od selekcije Gruzije rezultatom 90:94 (28:18, 20:23, 19:24, 23:29).

Počelo je sjajno, Srbija je iznenadila rivala agresivnom odbranom i napravila seriju 9:0.

Poveli su i sa 15:4, da bi sredinom dionice stigli i do viška od 13 poena (19:6).

U nastavku kvartala se prednost kretala između osam i 12 poena za Srbiju, na kraju su puleni Igora Kokoškova na prvi odmor otišli sa 10 poena prednosti.

Postalo je jasno da su se gosti adaptirali potpuno na igru u odbrani, ubrzo su prepolovili minus sa kraja prve dionice.

Trojkom Rebića na pet sekundi do isteka prvog poluvremena “Orlovi” uspjevaju da se odlijepe na komfornih +7 pred veliki odmor.

U trećoj dionici slična priča kao i u drugoj.

U finišu kvartala gosti dolaze i do prvog izjednačenja (65:65), Srbija je uspjela da obezbijedi višak od dva poena pred odlučujući period.

Na samom startu posljednje četvrtine bilo je veoma tvrdo, uslijedilo je novo izjednačenje, a onda i preokret ekipe Ilijasa Zurosa.

Nastupila je rezultatska klackalica, da bi Avramović trojkom na 5:20 do kraja odveo Srbiju na +4.

Nisu se Gruzini predavali, ali je Aleksa Avramović imao sjajno veče, imao je i jedan jako bitan skok na dva minuta do kraja, fantastično se borio na oba kraja terena.

Nakon nekoliko neuspješnih napada gosti dolaze i do preokreta, Raduljica potom pogađa za dva uz faul, ali maši bacanja, kazna stiže na drugoj strani, trojka nevjerovatnog Mekfadena, +2 za Gruziju.

Košarkaši Srbije nisu uspjeli da realizuju posljednji napad, poslali su Mekfadena na liniju za slobodna bacanja, pogodio je oba, Veličković potom gađa trojku sa devet metara i maši, to je bilo to, pobjeda Gruzije u Beogradu.