Remi Željezničara i Radnika

Na stadionu Grbavica danas je odigran meč 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Radnika. Završeno je remijem (1:1)

Na startu meča prilika za goste, ali Batar je glavom šutirao pored gola, da bi ubrzo na drugoj strani Sušić blokirao Malića. I onda u 11. minutu Malić ubacuje, a Subašić glavom pogađa za 1:0. Nakon toga je skinuo dres da oda počast Osimu.

Radnik je i pored primljenog gola nastavio da igra napadački, naravno nije gostima iz Bijeljine ni preostalo ništa drugo. U 27. minutu je Željo imao dobru šansu, ali je Ristanović na vrijeme izblokirao udarac Šehića.

Prvu šansu u nastavku meča imao je Hodžić, ali nije bio dovoljno precizan u 47. minutu. Njegov prezimenjak na golu Radnika u 59. minutu brani udarac Mekića. Imao je Vučenović dobru šansu u 70. minutu, mogao je da riješi pitanje pobjednika, ali je Hodžić sjajno intervenisao.

Radniku je napadačka igra na kraju donijela i bod. U 81. minutu. je bivši napadač Sarajeva Haris Handžić pogodio za konačnih 1:1.

Željezničar ostaje na šestom mjestu sa 40 bodova, dok je posljednji Radnik i zvanično ispao iz lige.

REZULTAT U DRUGOM PLANU

Naravno, niko u Željezničaru nije imao drugo razmišljanje osim da se pobjedom oda počast legendarnom Ivici Osimu, ali sve je danas bilo u znaku čovjeka koji nas je nažalost nedavno napustio, a koji je ostavio neizbrisiv trag u bh. sportu.

I sam početak utakmice bio je po posebnom zahtjevu u 19:21, što simbolizuje godinu osnivanja kluba, a navijači su u velikom broju došli da se na razne načine oproste od Osima.

Prije početka utakmice Grbavicu je nadletio avion s banerom na kojem je ispisana poruka za Osima, navijači su se upisivali u knjigu žalosti, a onda, kada je počeo susret, spektakularnom koreografijom na najbolji je način upućen posljednji pozdrav najvećem kojeg je ova država imala.

(sportsport.ba/foto: FK Željezničar)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com