Radnik u Bijeljini pobijedio Posušje

Fudbaleri Radnika danas su na svom terenu pobijedili Posušje sa 3:1 u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Radnik je na Gradskom stadionu u Bijeljini uspio da dođe do tri boda na startu drugog dijela prvenstva. Ovi bodovi će itekako puno značiti Radniku koji će se boriti za opstanak u društvu najboljih do kraja sezone.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli baš mnogo prilika, a dosta loš teren otežavao je igru igračima oba tima.

Prvu pravu šansu na utakmici vidjeli smo tek u 30. minutu i to pred golom Radnika. U prilici je bio Milanović koji je bio u dobroj poziciji da postigne pogodak, ali na kraju nije uspio da savlada golmana domaćih.

Ipak, Radnik je uspio da dođe do prednosti u 42. minutu. Horić je skrivio penal nad Pantelićem, a isti fudbaler je bio precizan s bijele tačke za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Posušje je pokušalo da dođe do remija u nastavku meča i propustilo je nekoliko dosta dobrih prilika.

Gosti su zaprijetili u dva navrata na startu drugog dijela, ali gola nije bilo. Najbolju šansu Posušje je imalo u 64. minutu. Jedan od igrača gostiju je pokušao, ali je Šubert s gol linije ispucao loptu i spasio Radnik.

Posušje je zaprijetilo i u 78. minutu preko Anesa Mašića, ali je ostalo 0:0 na semaforu. Ipak, u finišu utakmice Radnik je riješio pitanje pobjednika s dva gola.

Sudija je svirao novi penal za klub iz Bijeljine, a ovaj put odgovornost s bijele tačke preuzeo je Živković koji je povisio na 2:0. Do trećeg gola Radnik je došao u 86. minutu, a gol za 3:0 postigao je Motika.

Posušje je dvije minute kasnije uspjelo doći do počasnog gola. Sudija je svirao penal sada na drugoj strani, a precizan za konačnih 3:1 bio je Lučić.

Treba dodati da je Posušje od 92. minutu igralo s igračem manje nakon što je Anes Mašić dobio crveni karton.

Borba za opstanak sada se itekako zakuvala. Radnik je ostao posljednji i sada ima 15 bodova, ali samo bod manje od Leotara, Posušja i Rudara i sada je već jasno da će se ove ekipe boriti za opstanak u društvu najboljih.

(sportsport.ba/foto: FK Posušje)