Radnik se pokazao kao tvrd orah, Sarajevo ipak upisalo pobjedu na Koševu

Sarajevo je večeras rezultatom 2:1 bilo bolje od ekipe Radnika i na taj način došlo do prve domaće pobjede u sezoni.

Nakon dva domaća poraza od Tuzle City i Zrinjskog Sarajevo je konačno slavilo. Teže od očekivanog bordo momci su uspjeli da savladaju ekipu Radnika sa 2:1.

Domaći tim je zaista furiozno otvorio ovaj meč što se isplatilo već u 12. minutu. Bodul je izveo jedan prekid iskosa, a Bagarić petom tu loptu okrznuo dovoljno da ona završi u mreži gostiju iz Bijeljine.

Efektan je to bio gol napadača Sarajeva i jedan od atraktivnijih ove sezone u čitavoj ligi.

Samo pet minuta kasnije Radnik je mogao u potpunosti da se vrati u utakmicu. Pantelić je sjajno loptu glavom spustio za Markovića, a ovaj iz stopostotne šanse šutirao preko gola Sarajeva.

Još jednu veliku priliku za goste malo kasnije nije iskoristio ni Pantelić, koji je iskoristio veliku grešku Kurdića, došao do lopte i šutirao, no njegov udarac je odbranio golman Dizdarević.

Kako to obično biva, ako ne iskoristite svoje šanse slijedi kazna. Igrao se 38. minut kada je u kaznenom prostoru pao Bagarić, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Bodul koji je tako stigao do svog prvijenca u bordo dresu.

U nastavku meča intezitet meča je drastično opao.

Nije bilo toliko izglednih prilika za gol kao u prvom dijelu, a jednu od rijetkih iskoristio je Popara koji je u 65. minutu oprobao svoj udarac sa nekih 25 metara i matirao čuvara mreže Sarajeva.

Prethodno je Dizdarević imao mnogo sreće kada je udarac Tahrića zaustavila prečka i stativa, ali lopta nije prešla gol crtu.

Sarajevo je do kraja meča uspjelo da očuva prednost i tako stigne do treće ovosezonske pobjede i prve na domaćem terenu, dok je Radnik upisao i treći neuspjeh.