Radnik ni s igračem više nije mogao da slomi otpor Rudara

Fudbaleri Radnika danas su na svom terenu remizirali protiv Rudara (0:0) u meču 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Radnik je nešto bolje otvorio današnji meč i bio agilniji na početku. Domaći su zaprijetili na početku, ali gola nije bilo.

I u Bijeljini je bio dosta loš teren za igru što je otežalo situaciju za obje ekipe. U prvih pola sata igralo se većinom između dva kaznena prostora, te nije bilo nekih izraženijih prilika.

Prvu ozbiljniju šansu na utakmicu imali su gosti iz Prijedora. U 30. minutu Muminović je napravio grešku, ali Marmat komplikuje i ne uspijeva zatresti mrežu domaće ekipe jer je golman Radnika uspio da ispravi grešku i to odbrani.

Radnik je bolji bio i na početku drugog dijela. Domaći su napadali i pokušali da slome otpor gostiju, ali gola nije bilo.

Nakon nekoliko propuštenih prilika Radnika gosti su ponovo mogli kazniti domaće. U 62. minutu Mandić je sve uradio, odigrao do Jakupovića koji prebacuje praznu mrežu s nekoliko metara i ostavlja u nevjerici svoje saigrače.

Tri minute kasnije ponovo prijeti Radnik. Ovaj put u šansi je Pantelić kojeg je uposlio Sušić, ali i on šutira preko gola Rudara.

Zadnjih 15 minuta Rudar je igrao s igračem manje jer je jedan od igrača gostiju dobio crveni karton. Radnik je ponovo krenuo svim silama u napad i pokušao da dođe do važna tri boda u borbi za opstanak.

Domaći su u 84. minutu ponovo imali odličnu priliku. Motika se našao u dobroj situaciji, ali komplikovao je, napravio nekoliko dodira viška i upropastio dobru šansu za Radnik.

Do kraja utakmice Rudar je uspio da se odbrani i na kraju sačuva svoju mrežu, te je meč u Bijeljini završen rezultatom 0:0.