Radnik ElvacoMetPro ispustio 18 poena prednosti i upisao drugi poraz /VIDEO/

Osvajanjem šampionata RS. košarkaši Radnika iz Bijeljine, po peti put, ostvarili su plasman u Prvenstvo BiH. U prvom kolu su poraženi ubjedljivo od Zrinjskog u Mostaru a sinoć su, u premijeri pred domaćim navijačima, poraženi u neizvjesnoj završnici od ekipe Bratunca.

Košarkaši Radnika dočekali su ekipu Bratunca u zaostaloj utakmici prvog kola prvenstva BiH. Pobjeda je pripala gostima rezultatom 81:77. Radnik je bolje otvorio utakmicu, u drugoj četvrtini prednost je iznosila i +18 za domaćina. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 45:37 za Radnik ali se gosti u trećem periodu potpuno vraćaju u utakmicu a u posljednjih 10 minuta  kroz sjajnu odbranu dolaze do pobjede .

Radnik je predvodio kapiten Dejan Kokoruš sa 17 poena, Dušan Hukić je postigao 11 poena a istakao se i Jovica Kecman sa 9 poena, bez promašaja iz igre uz 6 uhvaćenih lopti.  Antonio Wade,  organizator igre Bratunca je definitivno igrač utakmice. Postigao je 24 poena, uhvatio 8 lopti podijelio 4 asistencije, ukrao 3 lopte a svojom odbranom je potpuno zaustavio tranziciju radnika u drugom poluvremenu.

Košarkaši Radnika za vikend nemaju obaveze u Prvenstvu BiH nakon čega ih očekuje treće kolo i utakmica protiv ekipe Proma iz Donjeg Vakufa koja je u prvom kolu poražena na gostovanju Bratuncu. Radnik je na papiru kvalitetnija ekipa od protivnika iz Donjeg Vakufa ali izabranici trenera Radovanovića moraju  podići formu kako bi imali energije i koncentracije za 40 minuta vrhunske košarke i  kako se ne bi ponovio  sinoćni scenario.

Još dva meča prvenstva BiH su odigrana sinoć. Mladost iz Mrkonić grada je savladao Čelik rezultatom 87 prema 76 a Borac iz Banjaluke je u derbiju kola savladao sarajevske sparse rezultatom 89 prema 69. Trenutno prvu poziciju na tabeli zauzimaju Bratunac i Široki Brijeg koji nakon dva kola imaju po dvije pobjede.