Radnik dva puta promašio pobjedu, Lukić spasio Borac!

Radnik je u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovina dočekao Borac, a na kraju u ovom meču pobjednika nije bilo – 1:1.

Borac je imao bolje otvaranje meča. Imali su gosti kontrolu lopte, ali nije bilo izglednih šansi u uvodnih 20-ak minuta.

Gosti u 22. minutu prvi prijete. Dobar šut je imao Kulašin, odbranio je to Hodžić.

Domaći uzvraćaju tri minute kasnije. Motika pokušava, brani to mladi Ćetković.

Veliku šansu Radnik propušta u 32. minutu. Nakon kontre u prilici je Šubert, ali Ćorić u posljednji čas blokira njegov šut na gol.

Najbolja prilika u prvom dijelu ipak se desila pred golom Radnika. Jovo Lukić spektakularno šutira sa 20-ak metara u 38. minutu, no prečka spašava domaće i na odmor se odlazi bez golova.

Borac ofanzivnije ulazi u nastavak, ali nisu gosti previše napravili pred golom Radnika. Zato jeste domaći tim i to u 56. minutu kada stižu do vodstva.

Pantelić se dobro snašao, oslobodio se čuvara i zatim je matirao Ćetkovića za vodstvo Radnika od 1:0.

Osam minuta kasnije domaći tim je mogao i do drugog gola. Motika krade loptu odbrani, šutira prema golu, ali sa gol-linije Vojnović spašava i ostalo je 1:0.

Gosti su bacili sve karte u napad u finišu. Živković je imao u 76. minutu sjajnu šansu da postigne pogodak, bio je u dobroj poziciji, no nije uspio da postigne gol.

Na kraju je gosti ipak dolaze do gola i jednog boda. Veliku grešku golmana Hodžića koji neuspješno boksuje loptu koristi Jovo Lukić i zabija za konačnih 1:1.

Imao je domaći tim šansu da pobijedi. Pantelić je izašao sam pred Ćetkovića, ali je pogodio stativu.