Promovisana medijska kampanja za zaštitu djece na internetu /VIDEO/

U zaštiti djece na internetu trenutno najviše mogu da urade provajderi primjenom snažnih pravila za blokiranje neželjenog sadržaja u osnovnim i srednjim školama, ocijenio je dekan Fakulteta tehničkih nauka u Banjaluci Zoran Đurić, koji je jedan od autora analize stanja u ovoj oblasti.

Đurić je naveo da je u BiH 60 provajdera.

Drugi autor ove analize Anđela Vukelić Kuprešanin ocijenila je da zaštita od neželjenih efekata ne ugrožava slobodu djeteta.

Prema njenim riječima, djeca rođena i odrasla sa digitalnom tehnologijom su digitalni urođenici i njima je to prirodno okruženje, a pitanje je kako da tu tehnoligiju maksimalno iskoriste, a da budu zaštićena od neželjenog sadržaja.

“Nažalost, imali smo nedavno tragičan slučaj koji je pokazao koliko pojedini sadržaji na internetu i njihovo dijeljenje bez dozvole mogu da ugroze i nečiji život, ne samo pravo privatnosti”, podsjetila je Kuprešaninova.

Autori, koji su članovi akademske zajednice, uključili su se video-linkom u skup u Bijeljini na kojem je promovisana medijska kampanja za zaštitu djece na internetu, kao završna faza interaktivnog projekta Regulatorne agencija za komunikacije /RAK/.


Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *