Poraz Radnika: Sloboda u nastavku došla do bodova

FK Sloboda je u meču 13. kola Premijer lige BiH savladao FK Radnik s 3:0.

Sloboda je imala furiozan početak sezone, no u posljednjih sedam kola nije ostvarila nijednu pobjedu. Ipak, Tuzlaci su danas na Tušnju dobili Radnik i sa 20 bodova su stigli na treće mjesto.

Rano je da se donose zaključci i prave neka predviđana, ali izabranici Mladena Žižovića će, čini se, voditi borbu za plasman u Evropu.

Prvu šansu na utakmici imao je Predragović u 13. minutu, ali je on s vrha kaznenog prostora pucao direktno u Aljkanovića. Gosti uzvraćaju preko Ristanovića u 20. minutu, ali ovaj dalekometni pokušaj ide preko gola.

Imali su Bijeljinci veliku šansu u 25. minutu, no Uroševićev udarac završava samo na okviru gola. U 33. minutu Urošević ponovo u šansi, no ponovo ne pogađa.

Do kraja prvog dijela možemo istaći još udarac Fedora Predragovića iz voleja, ali je Azur Aljkanović odbranio, pa se na odmor otišlo s nepopularnim rezultatom 0:0.

U nastavku je Sloboda bila nešto konkretnija, ofanzivnija i najzad opasnija, pa su stigli i pogoci. U 61. minutu Muharem Ćivić je matirao Aljkanovića, da bi četiri minute kasnije Saša Maksimović dotukao goste.

U samoj završnici utakmice Dženis Beganović je postigao pogodak za konačnih 3:0. Glavom je pogodio poslije ubačaja Mladena Veselinovića.

Sloboda se probila na treće mjesto s 20 bodova, a u narednom kolu Tuzlaci gostuju Leotaru. Posljednjeplasirani Radnik, koji ima samo sedam bodova, ugostit će Široki Brijeg narednog vikenda.