Poraz Radnika od Željezničara

Željezničar je u 2. kolu Premijer lige BiH savladao kao gost Radnik u Bijeljini rezultatom 0:2.

Tim Amara Osima odigrao je još jedan jako dobar meč i na kraju je zasluženo došao do nova tri boda i drugog trijumfa u dva odigrana meča.

Radnik je bio taj koji je imao bolje otvaranje utakmice. Imali su domaći posjed lopte i nekoliko opasnih napada, ali nije bilo prave šanse.

Ipak, u 19. minuti Radnik je umalo poveo. Bradonjić odlično šutira sa vrha kaznenog prostora, a Fejzić odlično brani i spašava Željezničar.

Probudio se potom sarajevski tim i preuzeo je inicijativu. Tri minute nakon šanse za Radnik gosti imaju i prvu pravu šansu preko Juričića, a njegov udarac glavom brani Kozić.

Željezničar je bolju igru krunisao u 34. minuti susreta. Talentovani Hamza Gasal, koji je upisao prve seniorske minute, odigrao je odličan dupli pas sa Mustafom Mujezinovićem, a ovaj zabija za prednost od 0:1.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a vrijedi svakako istaći da su oba tima tražila penale u prvom dijelu, no sudija se nije oglašavao.

U nastavku meča Radnik takođe kreće nešto bolje. Imali su određenih pokušaja, ali bez opasnosti po gol gostiju, koji su u tom periodu imali dobre prijetnje preko Gasala i Sadikovića, ali rezultat se nije mijenjao.

Ipak, u 67. minuti Željezničar je uduplao prednost. Štilić odlično izbacuje Šehića, ovaj ubacuje za Juričića kojeg u kaznenom prostoru ruši Šubert. Dosuđen je penal, a siguran sa 11 metara je Semir Štilić za 0:2.

Do kraja meča većih uzbuđenja nije bilo. Željezničar je lagano sačuvao prednost i došao je do druge pobjede u dva odigrana kola.

(sportsport.ba/foto: FK Radnik)