Oproštaj Partizana od Evrope u velikom stilu!

Odlična igra Partizana u posljednjem meču u Evropi ove sezone.

Puleni Save Miloševića su se časno oprostili od Evrope. Partizan je savladao Astanu sa 4:1 (3:0) i tako je stigao do nova tri boda. Sada još više boli ono što se dešavalo u Holandiji, pošto je Mančester savladao AZ sa ubjedljivih 4:0.

Partizan je danas igrao bez Natha i Miletića, a nije spreman bio ni Lazar Marković. Nije to spriječilo crno-bijele da napadaju danas od prvog minuta, a već jedan od prvih napada je urodio plodom.

Nakon akcije koja je tekla po lijevoj strani, lopta je došla do Sadika, ovaj je ostavio za Sumu koji se izborio za poziciju za udarac, ali je njegov šut odbranio Erić. Ne i odbijenu loptu, 1:0 za crno-bijele, Suma je strelac.

U 21. minutu već je bilo 2:0, nakon loše reakcije fudbalera Astane, Tošić je povukao kontru, dodao do Sadika koji postiže novi gol Astani, nakon ona dva u Kazahstanu.

Pet minuta kasnije, nova lopta u mreži Erića, ovoga puta su po lijevoj strani kombinovali Urošević i Sadik, Asano je na kraju uspio da uhvati trk i da iz trka pogodi za 3:0.

Ekipa iz Kazahstana je odigrala daleko ozbiljnije drugo poluvrijeme.

Asano je kao brzi voz prošao po sredini, dodao na najbolji mogući način do Sadika koji obilazi Erića i šalje loptu u praznu mrežu za 4:0! Bio je 76. minut.

Samo tri minuta kasnije Astana stiže do zasluženog gola kada gledamo samo drugo poluvrijeme, i to uz džak sreće. Rotariu je htio da centrira, lopta je zahvatila Strahinju Pavlovića i prevarila golmana Kljajića za 4:1.

Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, nismo vidjeli više šansi do kraja utakmice.