Nakon smrtonosnog zemljotresa u Albaniji, danas je snažan potres izazvao paniku u Grčkoj.
Epicentar zemljotresa jačine 6 stepeni Rihterove skale je bio u moru kod Krita, zbog čega su pojedini dijelovi ostrva hitno evakuisani.
Blaži zemljotres jačine 2,7 stepena Rihterove skale zabilježen je rano jutros 23 kilometra sjeveroistočno od Nevesinja. Ovo je šesti zemljotres koji je u posljednja 24 sata pogodio područje BiH, a epicentar je ponovo bio na nevesinjskom području. Zbog mogućeg podrhtavanja tla nastave u osnovnim, srednjim školama i predškolskim ustanovama u Nevesinju, Ljubinju, Berkovićima, Gacku, Bileći i Trebinju danas nije bilo. Ljubinje i Berkovići formirali su komisije za procjenu štete.
U posjetu Nevesinju nakon serije potresa stigao je danas srpski član Predsjedništva BiH. Vlada Republike Srpske će pomoći sanaciju objekata sa 100.000 KM – rekao je Dodik. Dodik je u pratnji načelnika opštine Nevesinje Milenka Avdalovića i poslanika Ilije Tamindžije razgovarao sa mještanima i rukovodiocima ustanova, te naveo da će institucije Republike Srpske pružiti pomoć Nevesinju kada bude utvrđen konačan iznos štete. On je naveo da je posjetio i Muzičku školu u Nevesinju i da će institucije Republike Srpske obezbijediti 300.000 KM da na proljeće počne rekonstrukcija.
U Albaniji Dan žalosti
U Albaniji danas Dan žalosti. Spasilačke službe tragaju za preživjelima pod ruševinama nakon razornog zemljotresa. Mještani koji su ostali bez domova noć su proveli u šatorima. Vlada proglasila vanrednu situaciju na području Drača i Tirane.
Premijer Edi Rama rekao je danas da zbog katastrofalnog zemljotresa koji je pogodio Albaniju dva dana uoči državnog praznika Dana zastave, 28. novembra, ne može biti praznik, već dan nacionalne solidarnosti.
Sve sportske dvorane u prestonici Albanije otvorene su za zbrinjavanje građana.
Pomoć je stigla iz zemalja Evrope i svijeta, kao i Srbije, čiji je Sektor za vanredne situacije MUP-a poslao 13 pripadnika Specijalističkog tima .Spasioci iz Srbije izvukli su dva tijela u Tumanu.
Poslije ovakvih zemljotresa trebaće mnogo vremena da se ponovo tlo dovede u ravnotežu Prema našim dosadašnjim iskustvima, očekujemo još potresa, ne puno jakih, ali će ih biti duži period. Moguće i mjesec dana, potvrdio i seizmolog iz Federalnog hidrometeoroškog zavoda BiH Ivan Brlek