Miris evropskog proljeća na ”Marakani”!

Hofenhajm i Zvezda se izdvojili u Grupi L, naziru se putnici u ”evropsko proljeće”!

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su i drugu pobjedu u Grupi L Lige Evrope. Oni su u trećem kolu savladali Gent sa 2:1 i izdvojili se na drugom mjestu na tabeli sa šest osvojenih bodova!

Crvena zvezda je u odnosu na meč protiv Slovana pre sedam dana, večeras izašla na teren bez povrijeđenog Rodića i mladog Nikolića, čija su mjesta zauzeli Gobeljić i Kanga.

Ali, bez obzira na ove promejne, srpski šampion je pokušao od prvog minuta da diktira dešavanja na terenu, imao je inicijativu, a Katai se u par navrata isticao karakterističnim prodorima.

Da ni gosti neće biti bezopasni, pokazao je Bukari u osmom minutu iz kontranapada, kada je Sanogo uspeo da otkloni opasnost, da bi nedugo zatim Bukari još jednom pokušao, kada je Borjan sigurno intervenisao.

Ipak, Zvezda je odmah uzvratila na pravi način. Igrao se dvanaesti minut meča, Gobeljić je centrirao sa desne strane u kazneni prostor, Ben nije uspio da zahvati loptu, ali ona dolazi na ivici šesnaesterca, odakle je Kanga šalje u mrežu – pogodio je donji desni ugao protivničkog gola – 1:0.

Zvezda je potom izvela još nekoliko obećavajućih akcija, od kojih je najljepša bila ona iz 23. minuta koji je i pokrenuo i završio Mirko Ivanić, u saradnji sa Gobeljićem i Falćinelijem koji je lijepo propustio loptu, ali Ivanićev šut je završio pored gola.

Ali, osam minuta kasnije, kada se to možda najmanje očekivalo, Gent je izjednačio. Bukari je na desnoj strani uposlio Jaremčuka, ovaj vraća u kazneni prostor, na kraju Ođiđa-Ofoe šutira, lopta je okrznula dvojicu Zvezdinih igrača i završila u mređi nemoćnog Borjana – 1:1.

Ovaj gol je osokolio Belgijance, koji su postajali sve opasniji, a Zvezda sve nesigurnija u odbrani, pogotovo Nemanja Milunović. On je u 43. minutu poklonio loptu Doršu, stvorila se potom velika prilika za Botaku, koji iskosa sa lijeve strane veoma loše šutira.

Na drugoj strani uzvratio je Katai, koji je sa 16-17 metara pogodio prečku, lopta se ponovo odbila do njegam, ali iz drugog pokušaja Zvezdina ”desetka” šalje loptu preko gola.

Ali, ono što je propustio tada, Katai je nadoknadio u drugom poluvremenu, u 59. minutu meča. Kanga je tada iznudio slobodan udarac, a Katai ga je majstorski izveo sa dvadesetak metaram iskosa sa lijeve strane. Lopta je pogodila lijevu stativu gola i završila u suprotnom uglu – 2:1!

Pet minuta kasnije još jedna velika prilika za crveno-bijele. Falćineli je osvojio loptu, koju je prihvatio Gajić na desnoj strani, odakle je šutirao, lopta se odbila do Gobeljića na levoj strani, ali on sa par metara pogađa stativu!

Gosti su morali da krenu na sve ili ništa, pa je Jaremčuk u 70. minutu imao novu veliku priliku za goste poslije akcije po desnoj strani, ali Milunović je izblokirao loptu koja završava u korneru.

Imali su gosti do kraja još nekoliko opasnih pokušaja, bilo je i jedno nepotrebno Borjanovo istrčavanje, ali su se crveno-bijeli odbranili i zasluženo trijumfovali.

U nadoknadi vremena rezervista Klajndist je imao najbolju priliku za izjednačenje poslije centaršuta sa desne strane, sačekao je loptu na drugoj stativi, ali Borjan izvanrednom reakcijom sprečava siguran gol!

Za to vrijeme, Hofenhajm  je na svom terenu opravdao očekivanja i ubjedljivo savladao ekipu Slovana sa 5:0.

Prvo poluvrijeme obilježio je Munas Dabur, svojim golovima u 22. i 30. minutu meča, a sve dileme oko pobjednika rešio je Griliš u 59. minutu.

Završnicu meča obilježio je rezervista Adamjan, koji je u 61. minutu zamijenio Dabura. On je u 71. i 76. minutu doneo njemačkom timu još ubjedljiviji trijumf – 5:0.

Stanje u Grupi L posle trećeg kola: Hofenhajm 9, Crvena zvezda 6, Slovan 3, Gent 0 bodova.