Ponosni Makedonci pali u Bukureštu, Austrija ih surovo kaznila

Fudbalska reprezentacija Sjeverne Makedonije ipak nije uspjela da dođe do istorijske pobjede na velikim takmičenjima pošto je u Bukureštu poražena od Austrije 3:1 u meču 1. kola grupe D Evropskog prvenstva.

Makedonci su do završne trećine drugog poluvremena imali aktivan rezultat, ali na kraju su ostali bez ijednog boda.

Austrijanci su došli do vođstva u 18. minutu golom Štefana Lajnera posle izvanredne asistencije Marsela Zabicera.

Vezista Red Bul Lajpciga je poslao izuzetan pas u kazneni prostor Makedonaca, a Lajner je odlično reagovao i doveo Austriju do prednosti.

Samo nekoliko minuta kasnije Zabicer je ponovo stavio na muke odbranu rivala, ali je ovaj put golman Dimitrijevski uspio da ukroti pokušaj Kalajdžića.

Makedonci su do izjednačenja došli u 28. minutu kada je iskusni Goran Pandev postigao istorijski gol za ovu selekciju.

Veteran je to učinio nakon kardinalne greške odbrane Austrije i konfuzne reakcije rivala.

Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, a prvo veće uzbuđenje pred golom Austrijanaca viđeno je u 63. minutu, kada se Pandev ponovo našao u prilici, ali ovaj put je imao daleko teži zadatak.

Već u narednom napadu Dimitrijevski je odbranio udarac glavom Gregoriča, pa je rezultat ostao nepromijenjen.

Do novog gola ipak je sitgla Austrija u 78. minutu golom Gregoriča na centaršut kapitena Davida Alabe sa lijeve strane.

Napadač Augzburga se lijepo snašao na prvoj stativi i savladao ovog popodneva u Bukureštu sjajnog Dimitrijevskog.

Tačku na meč stavio je Marko Arnautović u 90. minutu, koji je na veoma emotivan način proslavio pogodak protiv naših južnih susreta.

Napadač srpskog porijekla je rutinski pogodio mrežu Makedonaca i ugasio i posljednju nadu Makedoncima da će doći do pozitivnog rezultata.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com