Jagodić krenuo porazom na klupi Radnika

Tuzla City je u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju savladala Radnik iz Bijeljine sa 2:0.

Gosti su u Tuzlu stigli sa Vladom Jagodićem kao novim trenerom, a on je obećao da će njegov tim u svakom meču ići na bodove, no danas njegov tim nije previše pokazao.

Dosta čvrsto se ušlo u ovaj meč sa obje strane, ali je Tuzla City bila ta koja je potpuno kontrolisala loptu, a u 13. minutu domaći stvaraju prvu šansu.

Mišić iz kornera pronalazi Crnkića. Ipak, iz dobre pozicije krilni napadač domaćih ne pogađa gol sa svega nekoliko metara i loptu šalje preko gola.

Sve do 28. minuta većih uzbuđenja nije bilo, a zatim Tuzla City nakon odlične akcije dolazi do vodstva. Goran Brkić fenomenalno pronalazi Mišića, a ovaj lobuje Bilobrka i pogađa za prednost domaćeg tima od 1:0.

Do kraja prvog dijela još dva pokušaja domaćih. Badji u 41. minutu gađa dobro glavom, Bilobrk brani, da bi nakon kornera Morris sa svega nekoliko metara loše šutirao i poluvrijeme je završeno vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Radnik nešto ofanzivnije ulazi u drugo poluvrijeme, no tim iz Bijeljine nije mogao da stvori neku ozbiljnu šansu pred golom domaćeg tima.

Tek u 61. minutu Radnik stvara dobru šansu. Gosti prave dobru akciju, ali Mekić iz dobre pozicije slabo šutira i Fejzić to dobro brani.

Tuzla City u 65. minutu stiže do drugog dijela. Bila je to odlična akcija domaćeg tima, Nukić ubacuje za Crnkića, a ovaj pogađa za sigurnih 2:0.

Radnik je u finišu imao veliku šansu da se vrati u meč.  Motika je imao pravi zicer da zabije pogodak, ali mu je Fejzić skinuo udarac i ostalo je 2:0 do kraja meča.

Tim iz Bijeljine nastavlja borbu za ostanak u Premijer ligi BiH, dok je Tuzla vjerovatno uhvatila posljednji voz u borbi za evropska takmičenja i do kraja sezone će morati biti perfektni.