Fortuna izdala Zvezdu, ništa od Lige šampiona!

Crvena zvezda nije uspjela da se plasira u  plejof kvalifikacija za Ligu šampiona pošto je na Kipru eliminisana od Omonije poslije boljeg izvođenja penala (4:2).

U regularnom dijelu meča bilo je 1:1.

Srpski šampion će nakon poraza svoj evropski put morati da potraži kroz kvalifikacije za Ligu Evrope.

Prvi je zaprijetio kiparski šampion preko Pereire, a u sljedećem napadu vidjeli smo i zanimljivu situaciju i pad Bena nakon kojeg se sudija Kavano nije oglasio.

U okvir gola Omonije prvi je gađao Ivanić sa distance, nedugo nakon toga uslijedio je peh za naredne evropske izazove pošto je Sanogo novim žutim kartonom zaradio suspenziju pred sljedeći meč.

Sredinom poluvremena, sudija je dozvolio timovima da odu na kratku pauzu, da bi poslije toga uslijedila blaga inicijativa “crveno-bijelih” koja nije urodila plodom.

Naprotiv, u 31. minutu nakon kornera sa desne strane, Zvezdina odbrana nije intervenisala na pravi način, pa je lopta pronašla put do Mihala Luftnera koji ju je sproveo u mrežu.

Uslijedio je odgovor Crvene zvezde u 45. minutu, centaršut Bena sa desne strane, u kaznenom prostoru rivala najbolje je reagovao Mirko Ivanić koji je glavom savladao Fabijana i doneo poravnanje.

U drugom poluvremenu vidjeli smo još otvoreniji meč, bolje je ušla Zvezda koja je zaređala šanse preko Kataija, Bena i Ivanića, ali je bilo uzbuđenja i pred golom Borjana kada je Gomeš pokušao sa distance.

Reprezentativac Kanade je sjajnom reakcijom sprečio Boteaka da dovede svoj tim u novo vođstvo što je bila velika šansa za domaćina.

Posljednji trenuci meča protekli su u znaku gostiju koji su napravili veliku gužvu posle kornera, međutim promjene rezultata nije bilo, pa su timovi morali u produžetke.

A u narednih pola sata, totalno drugačija, ali očekivana slika.

Nisu mnogo rizikovali fudbaleri oba tima, Zvezda je pokazala nešto veću želju da riješi pitanje pobednika prije penala, pa smo tako vidjeli i lijep pokušaj Gavrića koji je nakon udarca sa lijeve strane zakačio prečku. Ipak, uslijedili su penali.

Prvi su šutirali fudbaleri Zvezde, led je probio Gavrić, ređali su se pogoci igrača obe ekipe, sve dok Fabijano nije prozreo namjeru Falćinelija i odbranio njegov, potom i Degenekov šut.

Nakon njega, precizan je bio Lecjaks koji je doneo veliki trijumf Omoniji.

Kiparski tim će se u plejofu Lige šampiona 23. septembra sastati sa Olimpijakosom, dok se revanš igra sedam dana kasnije.