Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je da je Vlado Đajić dvolična osoba i folirant, te da se gnuša njegovog licemjerstva i lažnog dušebrižništva.
“Kada smo budžet Univerzitetskog kliničkog centra /UKC/ Republike Srpske povećali sa 80 na 220 miliona, tražio sam da se povećaju plate ljekara i medicinskih sestara, a on da se gradi garaža. On zna zašto mu je to bilo važnije od plata kolega. Žao mi je što smo popustili i što smo mu to dozvolili”, naveo je Dodik.
On je istakao da je Vlada Republike Srpske dala sve što je Đajić, dok je bio direktor UKC-a, tražio za ovu zdravstvenu ustanovu.
“Tada nije predlagao da plate ljekara budu 5.000 KM, imao je preče stvari. Sada glumi brigu. Ovim je Vlado Đajić pokazao da nije jedan od nas, ako je to ikada i bio. Sada sam siguran da mu je SNSD bio samo paravan”, naveo je Dodik na “Iksu”.
Đajić je saopštio danas da zdravstveni radnici zaslužuju veće plate i da bi ljekari morali da imaju najmanje 5.000 KM mjesečno.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, X nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com