Đurićeva golčina ostavila Radnik u životu

Veoma bitan meč u borbi za opstanak u 31. kolu Premijer lige BiH odigrali su Radnik i Olimpik. Konačan rezultat je glasio 1:0 za domaće.

Uvodne minute meča nisu ponudile mnogo uzbuđenja.

Prvu priliku smo vidjeli u desetoj minuti. Čurjurić je pokušao za goste, ali Bilobrk brani njegov udarac. Pet minuta kasnije prijeti Radnik preko Mekića, ali odbrana Olimpika sigurna.

U 21 minutu Perišić je dobio crveni karton nakon prekršaja nad Motikom i gosti su ostali sa igračem manje. Igrači Olimpika su bili u nevjerici nakon ove sduijske odluke. Protestvovali su čini se opravdano, ali uzalud.

Nakon isključenja gostujućeg igrača, Radnik je imao dvije dobre prilike, ali golman Hadžić je sjajno intervenisao.

U 35. minutu ipak gol za domaće. Đurić je pogodio za 1:0. Nakon kornera loptu je zakucao pod prečku gola Olimpika.

U nastavku Radnik prvi prijeti. Opet u glavnim ulogama Vušurević i Hadžić, međutim golman Olimpika ponovo izlazi kao pobjednik.

U 60. minutu nova dobra prilika za Radnik. Pokušao je Motika, ali Hadžić još jednom odličan na golu gostiju. Nakon toga još par lijepih akcija domaćina, ali bez konkretne završnice.

Igralo se 84. minut odlična akcija domaćih, Jelić je izašao sam pred golmana Hadžića, koji još jednom fenomenalno brani u ovom susretu.

Pred kraj meča gostujući igrači su napustili teren, ali brzo su se vratili. Bili su nezadovoljni sudijskim odlukama.

Do kraja je ostalo 1:0.