Da li je DNS u Bijeljini bliži aktuelnoj vlasti ili opoziciji? /VIDEO/

Opozicija je dobila novo pojačanje u Narodnoj skupštini RS. Ovim je stavljena tačka na spekulacije koje traju skoro dva mjeseca, tačnije od razlaza DNS i SNSD, oko toga na koji način će ubuduće u NSRS djelovati partija na čijem čelu se nalazi Nenad Nešić. Prelaskom DNS-a  u opoziciju vladajuća koalicija gubi  pet poslanika. U parlamentu sjede ukupno 83 poslanika, a stranke okupljene oko SNSD sada će imati 47 poslanika. U kom pravcu će stranka djelovati u budućnosti ? Da li je DNS u  Bijeljini bliži  aktuelnoj vlasti ili opoziciji?

Iako su na sjednici Predsjedništva DNS prije dva mjeseca svi jednoglasno prihvatili da raskinu koaliciju sa SNSD, evidentno je da su se neki u međuvremenu predomislili.Iz tog razloga je Nenad Nešić odlučio da smijeni četiri potpredsjednika stranke, dok je Darko  Banjac sam odlučio da ode.

Osipanje članstva i kadrova nastavljeno je i danas.

Poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Diko Cvjetinović izjavio je da je podnio ostavku na sve funkcije u DNS-u, a da će u Narodnoj skupštini djelovati kao samostalni poslanik. U međuvremenu raspušten je i gradski odbor ove stranke u Bijeljini .

 S obzirom da je dojučerašnji predsjednik Gradskog odbora DNS-a u Bijeljini Diko Cvjetinović osvojio odbornički mandat na nedavno održanim lokalnim izborima, pitali smo da li je odlučio da mandat vrati stranci na raspolaganje ?

Iz opozicionih redova nakon novonastale situacije sve glasnije se govori o mogućoj promjeni izvršne vlasti u Srpskoj i smjeni aktuelne Vlade. U DNS-u ne kriju da je stranka otvorena za razgovore.

Zanimljivo je istaći da je Miloš Stevanović ostao na funkciji iako se u javnosti pominje kao neko ko je blizak Miloradu Dodiku, s obzirom da je većina smijenjenih funkcionera označena kao bliska aktuelnoj  vlasti.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *