BiH bez baraža i plasmana na Svjetsko prvenstvo u Kataru

Fudbalska reprezentacija BiH poražena je u Zenici od Finske sa 1:3 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kataru, čime je izgubila sve šanse za drugo mjesto u grupi D i plasman u baraž.

BiH se kolo prije kraja kvalifikacija nalazi na pretposljednjoj poziciji sa sedam bodova, dok je Finska na 11.

Finci su poveli golom Forsa u 29. minutu, a prije toga je Pukiju penal odbranio Šehić.

Od 27. minuta Finci su igrali sa igračem manje, jer je direktan crveni karton zaradio Raitala poslije starta nad Kolašincom.

U nastavku mrežu BiH pogađa Lod u 51. minutu, Menalo smanjuje prednost u 69. minutu, da bi konačan rezultat postavio Šaugnes u 73. minutu.

(foto: FSBiH)