Ajntraht nakon penala osvojio Ligu Evrope

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta osvajači su ovosezonskog izdanja Lige Evrope, pošto su nakon boljeg izvođenja penala, bili bolji od Rendžersa.

Fudbaleri Ajntrahta osvojili su Ligu Evrope. Oni su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca došli do trofeja. U regularnom toku bilo 1:1, a isti rezultat ostao je i po završetku produžetaka.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja. Najzanimljiviji momenat dogodio se u petom minutu kada je sudija iz Slovenije Slavko Vinčić “oprostio” igraču Rendžersa Lundstramu crveni karton, posle neopreznog starta nad Rodeom.

Ajntraht je bio bolji rival u prvom delu susreta. Prvu dobru priliku imao je nemački tim u 20 minutu kada je mladi Knauf odlično prošao po desnoj strani, dobro šutirao, ali je iskusni golman MekGregor odlično zaustavio njegov udarac i skrenuo loptu u korner.

Posle dobro izvedenog udarca iz ugla sam je na ivici šesnaesterca ostao Lindstrem, ali je šutirao veoma loše, lopta se srećno odbila do Ndike, koji glavom šutira preko gola.

Prvi ozbiljniji napad Rendžersi su imali u 26. minutu, šutirao je Aribo sa ivice šesnaesterca, a lopta je završila pored gola.

Srpski reprezentativac Filip Kostić bio je veoma dobar u prvom delu meča, stalno se ponavljao po levoj strani, a mogao je da dovede Ajntraht do vođstva u 30. i 32. minutu, oba puta je lopta posle njegovog udarca završila pored gola.

Mogao je Ajntraht da dođe do vođstva posle samo dva minuta igre u nastavku. Šutirao je Lindstremn sa distance, lopta je na putu ka golu zakačila jednog defanzivca Rendžersa i završila nekoiliko centimetara pored gola MekGregora.

Drugi sporan detalj na utakmici viđen je u 52. minutu kada je napadač Ajntrahta Santos Bore soboren u šesnaestercu Rendžersa, ali je sudija Vinčić procenio da nije bilo dovoljno intenziteta da bi pokazao na jedanaesterac.

Pravo ni iz čega Rendžers je poveo u 57. minutu. Prvo je na sredini terena loše reagovao Sou i poslao loptu nazad ka svom šesnaestercu, štoper Tuta je krenuo da pokupi loptu, ali se okliznuo, to je iskoristio Džo Aribo i rutinski smestio loptu u mrežu.

Veliku grešku napravili su i defanzivci Rendžersa u 67. minutu i poklonili loptu Rodeu, koji je sjajno uposlio napadača Kamadu, ali je ovaj loptu poslao preko gola.

Pritisak Ajntrahta ispaltio se u 69. minutu, kada je sjajni Filip Kostić odlično centrirao po zemlji, a Rafael Santos Bore majstorski poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Poslednju priliku u regularnom delu propustio je Filip Kostić u 88. minutu. Dobro je šutirao Srbin iz teške pozicije, ali je lopta završila pored gola.

Bio je Ajntraht bolji tim u prvom produžetku, mogao je tim Olivera Glasnera do gola u petom minutu nastavka. Našao se u izglednoj situaciji Santos Bore, ali je odlično reagovao štoper Basi i otklonio opasnost.

U 118. minutu Kent je imao kolosalnu šansu da donese trofej Rendžersu. Sjajno je rezervista Ruf prošao po desnoj strani, još bolje uposlio Kenta, ali je njegov udarac i fantastične pozicije maestralno odbranio Trap i spasio Ajntraht. U poslednjem minutu pokuašao je Tavernije iz slobodnjaka, a Trap još jednom dobro intervenisao i zakazao penale.

Kapiten Rendžersa Džejms Tavernije otvorio je penal seriju i pogodio, a prvi je za Ajntraht gađao Kristofer Lenz, Mekregor nije imao šanse. Drugi je za “Policajce” šutirao iskusni Stiven Dejvis i postigao gol, to je učinio i Ajdin Hrustić za Nemce. Treću seriju započeo je Skot Arfild i jakim udarcem matirao Trapa, Taiči Kamada šutirao je za Ajntraht i poslao loptu u gol od leve stative. U četvrtoj seriji loptu je uzeo Aron Ramzi, šutirao loše, pa je Kevin Trap odbranio njegov penal, loptu je nakon Ramzija uzeo Filip Kostić i odlično pogodio za vođstvo Ajntrahta. Ruf je golom u petoj seriji sačuvao nadu Rendžersima, a onda je Santos Bore pogodio penal za titulu Ajntrahta.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com