Zvezdina lekcija Mađarima za prvu pobjedu ove sezone!

Crvena zvezda je uspjela da upiše prvu pobjedu u Ligi Evrope pošto je savladala Ferencvaroš na svom terenu rezultatom 4:1 (2:0). U vjerovatno najboljem meču ove sezone crveno-bijelih ekipa Miloša Milojevića je u potpunosti nadigrala svog rivala i dokazala da je i dalje u igri za proljeće u Evropi.

Daleko od toga da je bila zatvorena utakmica, imali su i jedni i drugi prostora u napadu, ali niko nije uspjevao da iskoristi tu činjenicu u prvih 25 minuta.

U desetom minutu Gobeljić je prvi oprobao svoj udarac kada je golman gostiju dobro reagovao, a imao je svoju šansu i Aleksandar Pešić.

Crvena zvezda je sve bolje izgledala kako je odmicala utakmica, a sudija je u 26. minutu gledao snimak i na kraju pokazao na bijelu tačku kada je nakon udarca glavom Ivanića jedan od fudbalera gostiju igrao rukom. Gelor Kanga je preuzeo odgovornost i pogodio sjajnim udarcem za 1:0.

U 34. minutu velika šansa za Zvezdu pošto je Katai izveo odličan slobodan udarac, pronašao je Dragovića koji glavom prebacuje gol par santimetara. Ipak, u 36. minutu je Zvezda stigla do zasluženog vođstva od 2:0.

Aleksandar Pešić je bio sjajan na lijevoj strani, dodao do Mitrovića koji je bio u sredini, a mladi momak je okrenuo svog čuvara i sjajnim udarcem je savladao Dibuša.

Nastavak je pokazao da su priče o slaboj fizičkoj kondiciji fudbalera Crvene zvezde neosnovane. Ekipa Miloša Milojevića je uspjela da nametne svoj ritam i do kraja meča držala sve konce igre u svojim rukama.

Odlično je igrao Aleksandar Katai, upravo on se upisao u strijelce nakon dodavanja večeras sjajnog Marka Gobeljića, “Magiko” je sjajnim udarcem sa 15-16 metara od gola otklonio sve dileme ko će pobijediti na ovom meču. Igrao se 50. minut.

Deset minuta kasnije je svaka dilema otklonjena, i to na fantastičan način. Gelor Kanga je bio taj koji je riješio pitanje pobjednika, šutirao je sa oko 30 metara iskosa sa lijeve strane, topovski udarac je završio u gornjem desnom uglu gola golmana Ferencvaroša.

Uspjeli su gosti da stignu do počasnog pogotka. Probili su po desnoj strani, tamo je bio Radovan Pankov koji nije dobro reagovao, a u sredini se našao Zahariasen za konačnih 4:1.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com