Zvezda porazom započela Ligu Evrope, Monako slavio u Beogradu

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od ekipe Monaka sa 1:0 u meču prvog kola Grupe H Lige Evrope.

Pred 40.226 gledalaca, Crvena zvezda nije uspela da dođe do prve pobede ili prvih bodova u novoj sezoni u Ligi Evrope.

Zvezda je odigrala jednu veoma solidnu, ali za bodove nedovoljno dobru utakmicu protiv veoma kvalitetne ekipe Monaka.

Energičnije je srpska ekipa otvorila meč, poneta odličnim navijanjem sa tribina, u nekoliko navrata bila je nadomak kreiranja ozbiljnije šanse.

Ipak, u nekoliko situacija nedostajalo je malo više koncentracije u završnom pasu.

Monako u uvodnih 15 minuta igre nikako nije mogao da sačuva loptu u svom posedu, dok je na drugoj strani morao da obrati posebnu pažnju na Bukarija i Pešića.

Međutim, Zvezdine greške na svojoj polovini, umalo su je koštale primljenog gola u 16. i 17. minutu.

Srećom po srpsku ekipu, prvo je Kamara bio tek toliko neprecizan iz izgledne situacije, da je lopta otišla pored gola, da bi minut kasnije udarac Fofane sa distance, uspešno odbranio Milan Borjan.

Zvezdina inicijativa sa početka meča vremenom je opadala, pa se do kraja prvog dela utakmice gledala rovovska borba za svaku loptu na sredini terena.

Prvu izglednu priliku za postizanje gola u prvom poluvremenu, Zvezda je imala u 37. Minutu nakon prekida.

Kanga je izveo korner, golman Nibel je krenuo na loptu, uhvatio je, ali potom ispustio. Dragović je pratio situaciju i glavom šutirao, ali je njegov udarac završio pored praznog gola Monaka.

Igrao se 44. minut kada je viđena najbolja prilika u prvom poluvremenu.

Zvezda je vrlo lako mogla do vođstva, pošto je nakon kontre, Bukari pretrčao gotovo celu dužinu terena, izbio pred Nibela, ali je nemački golman poslednjim naporima uspeo da odbrani šut i sačuva mrežu netaknutom.

Crveno-beli su i u drugih 45 minuta ušli znatno energičnije i konkretnije od rivala.

Ponovo je Zvezda sticala inicijativu i približavala se golu rivala.

Kanga je pogodio prečku nakon udarca sa distance u 56. minutu, a samo četiri minuta kasnije šampion Srbije imao je novu priliku.

Slobodan udarac Kataija, Nibel je “izvadio iz mreže” i ponovo sačuvao svoj gol.

Ključni detalj meča odvio se u 72. minutu, kada je Srnić skrivio penal u jednoj potpuno bezopasnoj situaciji.

Centrirali su fudbaleri Monaka sa desne strane, ali do lopte nije mogao da dođe Golovin. Ipak, Srnić ga obara u šesnaestercu Zvezde, a nemački sudija bez razmišljanja pokazuje na belu tačku.

Bril Embolo bio je siguran sa penala, čime je doneo prednost Monaku u 74. minutu.

Samo četiri minuta kasnije, fudbaleri i navijači Zvezde su žustro tražili penal, kada je Ben pao u šesnaestercu Monaka, ali se ovoga puta pištaljka sudije Osmersa nije čula.

Do kraja meča viženo je još uzbuđenja, pošto je Zvezda do gola mogla u situacijama kada su Kulibali i Milunović glavom šutirali, ali je i tada Nibel bio na vrhuncu zadatka.

Takođe, Osmers je dosudio još jedan penal za Monako, kada je Milunović startovao na Embola, ali je nakon korišćenja VAR tehnologije, taj penal poništen.

Zvezda takmičenje u Ligi Evrope započinje porazom od 1:0, dok je u drugom meču Grupe H ekipa Ferencvaroši savladala Trabzon sa 3:2.