Zvezda odoljela Hofenhajmu i obezbijedila proljeće u Evropi

Zvezda ostvarila glavni cilj, gledaćemo je i na proljeće u Ligi Evrope.

Fudbaleri Crvene zvezde obezbijedili su plasman u nokaut fazu Lige Evrope, pošto je večeras osvojila bod na svom terenu protiv njemačkog Hofenhajma.

Meč je završen bez golova, 0:0, što je Zvezdi bilo dovoljno da obezbijedi drugo mjesto u Grupi L, a Hofenhajm je ovim remijem osigurao lidersku poziciju, bez obzira na rezultate posljednjeg kola, pa su i jedni i drugi zadovoljni ovim ishodom.

Zvezda je u večerašnji meč ušla bez Kataija, Ivanića i Rodića, ali se Kanga oporavio od lakše povrede i bio je među starterima večeras.

Početak meča obilježila je inicijativa gostiju, pokušavali su da izvrše pritisak na Zvezdinoj polovini, usljed čega je bilo par paničnih reakcija Zvezdinih defanzivaca i nesporazuma pred Borjanovim golom, ali gosti to nisu iskoristili za kreiranje neke ozbiljnije prilike za gol.

Zvezda se polako oslobađala pritiska, negdje od 15. minuta je i srpski šampion priprijetio par puta, uglavnom preko Gajića po desnoj strani, ali bez prave završnice.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Hofenhajm u 37. minutu preko Dabura. Najprije je Sanogo izgubio loptu na sredini terena, ona je došla do Dabura, koji je šutirao između Pankova i Milunovića, ali je Borjan odlično reagovao.

Pred sam kraj poluvremena dobru priliku propustio je i Gaćinović, pa je Zvezda mogla da bude zadovoljna rezultatom na poluvremenu.

U poluvremenu izmjene na obje strane, Vukanović je u Zvezdi zamijenio nezapaženog Spiridonovića, a Kramarić je u ekipi Hofenhajma ušao umjesto Dabura.

Ipak, nije se mnogo promijenilo na samom terenu. Kao i u prvom poluvremenu, gosti su prvi preuzeli inicijativu, Zvezda se zatim polako oslobodila pritiska, sve to bez pravih prilika, ali kako se bližio finiš meča, njemački tim je postajao sve opasniji.

Skov je u 77. minutu šutirao sa nekih 17 metara, ali Borjan sjajno interveniše i izbija loptu u korner. Deset minuta kasnije još jedna odlična intervencija Borjana, koji je Zvezdi sačuvao bod i osigurao plasman u evropsko proljeće.

Za to vrijeme, češki Slovan Liberec je kao gost savladao Gent sa 2:1, pa je belgijski tim i dalje bez ijednog boda u ovoj grupi. Mara u 32. i Jusuf u 55. minutu donijeli su prednost gostina iz Češke, a poraz Genta ublažio je Jaremčuk u 60. minutu susreta.