Zrinjski u finišu došao do tri boda u Bijeljini

Zrinjski je u 14. kolu Premijer lige BiH slavio na gostovanju u Bijeljini kod Radnika rezultatom 2:0.

Zrinjski je prvi prijetio u ovom meču. Filipović sam sebi kreira šansu u sedmom minutu i zatim šutira pored gola.

Nakon mirnog perioda u kojem nismo vidjeli previše u 24. minutu Radnik propušta odličnu šansu. Karić ubacuje za Vušurovića, a ovaj iz odlične pozicije ne pogađa mrežu.

Uzvratio je Zrinjski u 33. minutu. Govedarica šutira iskosa sa lijeve strane, lopta odlazi tik pored gola Kozića i to je bilo sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu.

Ni u nastavku nije bilo previše uzbuđenja. Gosti u 67. minutu imaju odličnu šansu preko Bilbije, ali njegov udarac sjajno brani Kozić.

Do naredne šanse se čekalo 15 minuta i konačno smo vidjeli gol. Slobodan Jakovljević se u 82. minutu najbolje snašao u kaznenom prostoru i pogodio je za prednost od 0:1.

Do kraja utakmice Radnik pokušava nešto u fazi napada, ali su ostavili dosta prostora u odbrani. Gosti to koriste i u 90. minutu preko Trebotića zaključuju trijumf od 0:2.

Dok je na stadionu velika magla otežavala posao, pored stadiona navijači Radnika odlučili su se obilježe 20 godina postojanja.

Popularni “Incident” je vatrometom obilježio godišnjicu postojanja, te tako dali podršku svojim ljubimcima početkom drugog dijela.