Vels i Švajcarska podijelili bodove

Fudbalske reprezentacije Švajcarske i Velsa podijelile su bodove u utakmici prvog kola grupe “A” Evropskog prvenstva.

Švajcarci su bili bolji tim, imali posjed, ali pobjednika ipak nije bilo. Svjesno su Velšani prepustili loptu rivalu, čekali svoju šansu iz kontre, prekida, centaršuta i na kraju su je dočekali.

Već poslije 15 minuta su je dočekali i to preko Kifera Mura, koji je prvobitno iznudio faul na sredini terena, a u nastavku akcije glavom šutirao, međutim, izvrsnu reakciju imao je Jan Zomer. Pet minuta kasnije, Fabijen Šer je petom, poslije kornera Šaćirija na prvu stativu, testirao Vorda koji je bio spreman.

Poslije prvog dijela meča bez pogodaka i u kojem su Švajcarci imali nekoliko sjajnih šansi od strane Seferovića, na startu drugog poluvremena viđen je pogodak. Šaćiri je gađao drugu stativu i tamo pronašao Brila Emboloa. Napadač Borusije Menhengladbah je bio bolji u duelu od Dejvisa i glavom postigao pogodak. Blistao je švajcarski napadač od tog momenta i bio ključna figura “sajdžija” u ofanzivi.

Velšanima je pošlo za rukom da ispune svoj plan. Morel je u 74. minutu u čelo pogodio odličnog Mura koji je malim trzajem matirao, ovog puta, nemoćnog Zomera. Odigrao je vrlo dobar meč fudbaler Kardifa. Borio se u ofanzivi, ali imao i defanzivne zadatke, prije svega prilikom kornera protivnika. Praktično nije bilo prolaza na prvoj stativi izuzev pomenutog pokušaja Šara.

Do kraja meča, Švajcarci su silno željeli pogodak, Embolo je pravio čuda, Gavranoviću je poništen gol, ali ostalo je 1:1.

Taj remi je po ukusu Turske, koja je ubjedljivo, sa 3:0 poražena od Italije i utisak je da će se između njih, Švajcarske i Velsa voditi velika bitka u narednim rundama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com