Velika pobjeda Krupe protiv Radnika u borbi za opstanak

Fudbaleri Krupe danas su na svom terenu pobijedili Radnik sa 1:0 u derbiju začelja u okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Krupa je došla do izuzetno važna tri boda u borbi za opstanak u društvu najboljih, dok je Radnik sada u dosta težoj situaciji pred preostale tri utakmice.

Danas smo u Krupi na Vrbasu gledali dosta borbenu utakmicu i bilo je jasno kakvu važnost nosi ovaj meč. No, na kraju su domaći bili nešto više spretniji i sretniji i uspjeli su da dođu do pobjede.

Na početku meča nije bilo previše uzbuđenja, a prvu šansu vidjeli smo u 18. minutu kada je pokušao Mandić, ali je lopta otišla preko gola Krupe.

Četiri minuta kasnije pokušao je Pavlović na drugoj strani, no BIlobrk to brani. U 25. minutu nova šansa za goste. Nakon centaršuta najviši u kaznenom prostoru Krupe bio je Karić koji glavom šutira pored gola.

U 38. minutu prijeti i Krupa. Domaći su odigrali odličnu akciju nakon što je Muminović proigrao Vukmanovića, ali na kraju mu bježi lopta i Bilobrk to lagano čisti.

U drugom poluvremenu Krupa je bila dosta konkretnija. Domaći prijete u 52. minutu kada je Dujaković pokušao i šutirao je preko gola Radnika. Deset minuta kasnije na drugoj strani prijeti Milenković, ali ostaje 0:0.

No, već u narednom napadu Krupa je uspjela da dođe do gola. Redžić je uposlio Jovića koji se sjajnim potezom oslobodio svog čuvara i zakucao je loptu u mrežu Radnika za 1:0 i veliko slavlje igrača Krupe.

Jović je novi šansu imao i u 70. minutu nakon što je pokušao iz slobodnjaka, ali ovaj put lopta ide prored gola Bilobrka. Radnik prijeti šest minuta kasnije ponovo preko Dujakovića, ali igrač Radnika ni ovaj put nije bio precizan.

Do kraja utakmice Radnik je pokušao nekako da dođe do izjednačenja, ali je Krupa uspjela da odbrani svoj gol i dođe do itekako važna tri boda u grčevitoj borbi za opstanak.

Krupa nakon ove pobjede ima 25 bodova, dok je Radnik ostao na posljednjem mjestu sa tri boda manje.