Strepnja do posljednjih sekundi, Partizan ide dalje!

Jubilarna, 300. Partizanova evropska utakmica završena pobjedom crno-bijelih i plasmanom u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Fudbaleri Partizana su uz dosta muke uspjeli da eliminišu letonski RFS sa 1:0, a čovjek odluke bio je Bibars Natho, strijelac jedinog gola početkom drugog poluvremena.

Partizan je od samog početka, kako se i očekivalo, preuzeo inicijativu na terenu i prvu ozbiljniju priliku imao je Takuma Asano poslije lijepe saradnje sa Umarom Sadikom u četvrtom minutu, kada je Japanac šutirao iskosa sa desne strane, ali njegov šut je izblokirao Lipušček i izbio loptu u korner.

Sredinom prvog poluvremena Asano i Natho su kombinovali u kaznenom prostoru gostiju, na kraju Izraelac šutira iskosa sa desne strane, ali golman gostiju Kučer je odlično reagovao.

Bilo je još par obećavajućih pokušaja Sadika i Asana sa distance, prvi je šutirao visoko preko gola, a odličan pokušaj Japanca je još jednom intervencijom zaustavio Kučer.

Gosti su u finišu poluvremena pokazali da nisu bezopasni, Šarić je imao izglednu poziciju sa ivice kaznenog prostora, ali je loptu poslao zamalo pored lijeve stative Stojkovićevog gola.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova, a već poslije šest minuta igre u nastavku Partizan je uspio da povede. Filip Stevanović je djelovao po desnoj strani, ušao je u kazneni prostor odakle je pokušao da centrira za Sadika, ali Strumija rukom zaustavlja njegov centaršut i dileme nije bilo – jedanaesterac.

Izveo ga je Bibars Natho, sigurno i precizno, za vođstvo od 1:0, što se ispostavilo i kao konačan rezultat ovog meča.

Sejduba Suma, koji je nešto ranije ušao umjesto Stevanovića, u 74. minutu je sa dvadesetak metara odlično šutirao, ali je lopta završila zamalo pored lijeve stative.

U finišu meča gosti su pokušali da izvrše pritisak, bilo je par opasnih njihovih prekida, srećom nisu uspjeli nijedan da realizuju, pa je Partizan uz dosta strepnje prošao dalje.