Sloboda preokretom do pobjede u Bijeljini

Radnik je u 28. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u Bijeljini ugostio tuzlansku Slobodu, a gosti su na kraju slavili pobjedu rezultatom 2:1 i domaće su ostavili u jako teškoj situaciji u borbi za ostanak.

Ekipa Vlade Jagodića jednostavno je morala da pobijedi u ovom meču. Na kraju u tome nije uspjela i timu iz Bijeljine predstoji velika borba za ostanak u društvu najboljih bh. timova.

Nismo previše vidjeli u prvih 15-ak minuta ovog meča, a prvu šansu i to veoma dobru, propuštaju gosti.

Said Husejinović je u 18. minutu dobro centrirao s lijeve strane, Abid Mujagić odlično šutira glavom, ali Luka Bilobrk to fenomenalno brani.

Za razliku od Slobode, Radnik svoju prvu šansu na utakmici koristi i postiže pogodak za 1:0. U 22. minutu Matej Jelić pogađa za vodstvo domaćih, a dosta posla je napravio Jovan Motika koji je upisao asistenciju.

Nakon postignutog pogotka ponovo je uslijedila uspavanka. Nije bilo ozbiljnih šansi na obje strane i na odmor se odlazi vodstvom domaćeg tima od 1:0.

Sloboda je odlučnije kreće u drugo poluvrijeme, a u 55. minutu gosti su dobili penal. Simonović je srušio raspoloženog Husejinovića i Mateo Musa pokazuje na bijelu tačku.

Odgovornost za izvođenje penala preuzima Dženis Beganović. Luka Bilobrk brani njegov udarac, a Musa na asistenciju pomoćnika ponavlja penal uz velike proteste domaćih igrača.

Odluka se nije promijenila. Beganović ponovo namješta loptu i zatim zabija za izjednačenje rezultata na 1:1 u 60. minutu meča.

Devet minuta kasnije novi šok za domaće. Josip Balić se odlično snalazi u kaznenom prostoru nakon jedne odbijene lopte i svojim prvim golom u dresu Slobode donosi gostima prednost od 2:1.

Radnik potom kreće na sve ili ništa. Stvorili su domaći fudbaleri nekoliko šansi pred golom tuzlanskog tima, ali na kraju nisu uspjeli doći barem do jednog boda. Golubović je u finišu jednom sjajnom odbranom spasio svoj tim i ostalo je 1:2 za goste.

Sloboda je upisala pobjedu kojom je vjerovatno otklonila sve dileme oko ostanka u Premijer ligi, dok Radnik tone sve dublje i ekipa iz Bijeljine je u jako teškoj situaciji.

Sudije su poslije susreta morale da napuste teren pod pratnjom redara i pripadnika policije, jer su domaći imali dosta toga da im prigovore, a prednjačio je trener golmana Zoran Sofrenić kojem je pokazan i crveni karton