Širokom pobjeda u Bijeljini, Radnik tone sve dublje

Fudbaleri Širokog Brijega ostvarili su pobjedu na gostovanju u Bijeljini protiv Radnika s 2:1.

Radnik je danas vezao četvrti poraz i zakovan je za dno sa sedam bodova, te je pitanje ima li ovaj tim čemu da se nada bez obzira što nismo na polovini sezone.

Očigledno je da je Radnik u velikoj krizi i da jednostavno nema dovoljan kvalitet, a pitanje je i hoće li nakon svega Vlado Jagodić ostati na klupi Bijeljinaca. Navijači traže njegov odlazak i nezadovoljstvo je opravdano veliko.

Široki je poveo nakon samo 12 minuta igre. Ćavar je bio strijelac na ubačaj Medića. Radnik prijeti u 24. minutu, ali je Miškić odbranio udarac Markovića.

Široki stiže do 2:0 u 27. minutu. Brekalo je ovaj put pogodio na ubačaj Lukića, a mogao je Blagaić u 32. minutu sve da riješi, no mladi golman Aljkanović brani njegov udarac.

Imao je Blagaić još jednu veliku šansu, no ostalo je 2:0 do odlaska na odmor. Radnik uspijeva da se vrati u meč u 57. minutu. Nakon prekida je Kenan Šarić bio strijelac, ali očigledno da je došlo do propusta i da su sudije trebale zbog ofsjada poništiti gol.

Na sreću gostiju sa Pecare, taj detalj na kraju nije bio presudan u konačnom ishodu, pošto je ostalo 2:1. Bilo je do kraja nekoliko prilika na obje strane, no rezultat se više nije mijenjao. U nadoknadi je Aljkanović napustio svoj šesnaesterac, igrao je rukom, pa je dobio direktan crveni karton.