San je postao java! KMF Radnik šampion Bosne i Hercegovine

KMF Radnik iz Bijeljine prvak je Bosne i Hercegovine u sezoni 2022/23.

Semberci su u četvrtoj utakmici finala večeras u Mostaru napravili brejk 4:2, po treći put u sezoni slavili u ovoj dvorani i to im je ovaj put bilo dovoljno da osvoje titulu, svoju prvu u klupskoj istoriji, u prvoj sezoni u Premijer ligi.

Bila je ovo u ovoj finalnoj seriji i utakmica koja je možda i najmanje donijela prilika na obje strane. I jedna i druga ekipa su bile prilično oprezne jer su sa jedne strane znali da nemaju pravo na kiks, a sa druge strane da im je dovoljno da sačekaju grešku domaćih i probaju je iskoristiti.

Već u trećoj minuti gosti dolaze do vodstva. Dejan Pavlović ubacuje za Mirka Marinkovića koji se vratio nakon jedne utakmice kazne, a on postiže gol, utisak je rukom. Domaći reklamiraju to sudiji Keči, ali on samo pokazuje na centar.

Ipak, radost Semberaca trajala je kratko. Slobodan Rajčević iz slobodnog udarca dodaje do Jelića koji postiže svoj prvi gol na utakmici i donosi izjednačenje.

Imao je Mostar SG nakon toga još jednu fenomenalnu šansu, odnosno tri u jednom napadu, ali se Danijel Ružičić nije dao. Probao je Kalajdžić, golman Radnika fenomenalno odbranio, lopta se odbija do Sutona, Ružičić još jednom skida zicer, a onda Bilal Jelić šutira pored već palog Ružičića, ali i pored gola.

I jedna i druga ekipa je probala šutevima sa distance dosta više u ovom meču, ali su Ružičić i Ahmedpour te šuteve uglavnom branili.

Ipak, ni Ružičić nije mogao ništa u 20. minuti kada Bilal Jelić radi sve sam i onda eurogolom donosi Mostarcima 2:1 i prednost na poluvremenu.

Što je uradio Jelić, uradio je i Dejan Pavlović u 26. minuti. Asistencija se piše Danijelu Ružičiću, a Pavlović sjajno pogađa i iz poštovanja prema svom bivšem klubu ne slavi gol.

Nastavile su i jedna i druga ekipa da šutevima sa distance dosta prijete, ali i dalje nije bilo promjene rezultata, sve dok u 37. minuti Radnik nije stigao do 3:2. Stefan Rakić je šutirao, a Amir Ahmedpour je još jednom mogao i morao bolje, 3:2.

Odmah je Mostar SG uveo “višak”, ali on ne daje rezultat, Radnik preko Danijela Ružičića stiže do četvrtog gola i ovjere titule.

(sportdc.net/foto: youtube screnshot: FCMSG TV)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com