Samo su golovi nedostajali: Široki i Radnik se ispromašivali na Pecari

Igrači Širokog Brijega i Radnika odigrali su remi bez golova u pretposljednjoj utakmici trećeg kola Premijer lige BiH (0:0).

Iako se mreže nisu tresle bila je to jedna sadržajna utakmica sa mnogo prilika na obje strane. Krenimo redom.

Već u petoj minuti Kolumbijac Llanos je bio u velikoj prilici, ali golman Aljkanović je spasio goste.

Na drugoj se strani tri minuta kasnije se Miškić istakao sjajnom intervencijom.

Široki je malo dodao gas i opasno zaprijetio u dva navrata. Stopostotne šanse su imali mladi Lukić i Obšivač, no nisu bili dovoljno precizni.

Aljkanović je još jednom sjajno odbranio, ovaj put udarac Vukoje.

Drugi dio donosi nešto bolju igru Radnika. Gosti iz Bijeljine su imali šanse preko Pantelića i Šarića, ali Miškić je u situaciji jedan na jedan sjajno odbranio pokušaj ovog drugog.

Golmani su definitivno večeras imali svoju noć.

Domaći su signalizirali kazneni udarac u 61. minuti kada je u kaznenom prostoru gostiju pao Brekalo, ali se pištaljka sudije Boje nije oglasila.

Radnik se nakon toga povukao, a Široki je krenuo na sve ili ništa. U posljednjih 20 minuta viđena je prava dominacija Širokog.

Golman Aljkanović je fenomenalno reagovao nakon što je odbranio opasne udarce Jurilja i Ikića. Zatresla se i prečka gostiju u 90. minuti kada je sa svega par metara šutirao Musa.

Gosti su ipak uspjeli da izdrže ofanzivu tima Igora Karačića i Pecaru su napustili neporaženi.

Bijeljinci su tako došli do prvog boda u novoj sezoni, a priliku za prva tri imat će u narednom kolu kada na svom terenu budu dočekali mostarski Velež.

Sa druge strane Široki u narednom kolu ide na gostovanje zahuktaloj Slobodi.

(sportsport.ba/foto: Meridiansport.ba)

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i Youtube kanalu – www.ntvarena.com