Rio Ave na samom kraju slomio Borac

Borac je na Gradskom stadionu u Banja Luci izgubio od Rio Avea u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope nesrećnim golovima u posljednjim minuta te se tako oprostio od evropskih takmičenja za ovu sezonu. Bilo je 0:2.

Utakmica je počela prilikom Vranješa koji je šutirao sa vrha kaznenog prostora, ali je protivnička odbrana odbila u korner. Zaprijetili su domaći ponovo preko mladog Lukića koji se spetljao u završnici.

Kako je meč odmicao igra se polako prebacivala na sredinu terena, a Portugalci su prvi put zaprijetili u 22. minutu kada je Pavlović zaustavio šut Santosa. Santos je pokušao i tri minute kasnije, ali golman Borca opet izašao kao pobjednik.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja vrijednih spomena. U samoj završnici prvog dijela poslije lijepe akcije Zakarić je uputio centaršut, ali je gostujući golman Kieszek bio siguran.

Na startu drugog dijela dobra kontra Borca, ali je Zakarić nakon povratne lopte Lukića šutirao visoko iznad gola. Poslije toga uslijedio je period igre između dva kaznena prostora.

Niti jedan tim nije želio da rizikuje, te su oba tima igrala oprezno. Na narednu priliku Borca čekalo se do 70. minuta, Milojević je šutirao glavom preko gola poslije jednog prekida.

U finišu utakmice gosti su preuzeli inicijativu. Pavlović je u 75. minutu odlično zaustavio volej Piazona, a golman Banjalučana je i u 80. minutu uz pomoć stative sjajno odbranio i šut Tarantinija.

Gosti su nastavili pritisak do kraja meča, a do pobjede su stigli sretnim golom u 90. minutu. Sjajni Pavlović je odbranio zicer Maneu, lopta je stigla do Tarantina i nekako se ušunjala u mrežu za 0:1.

Do kraja meča još jedan gol u mreži ekipe iz Banja Luke. Duboko u sudijskoj nadoknadi pogodio je Jambor poslije kontre za konačnih 0:2.

Borac je odigrao dobar meč i pokazao zube favorizovanom protivniku, ali je sreća okrenula leđa bh. predstavniku u ključnom trenutku susreta.

(sportsport/foto: RTRS)