Radniku važan bod protiv Veleža

Radnik i Velež remizirali su danas u Bijeljini u susretu 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Rezultat je bio 0:0.

Otvoreno se ušlo u ovaj meč s obje strane. Domaći su već u trećoj minuti imalli velike šanse, ali Živković loše šutira iz dobre pozicije te mu Bogdanović brani udarac.

Velež uzvraća tri minute kasnije. Demir Peco odlično šutira, Muminović još bolje brani. Zatim u nastavku akcije Dino Hasanović šutira nakon kornera, lopta odlazi tik pored gola.

Nakon uvodne ofanzive potom je uslijedio nešto mirniji period utakmice koji je prekinut u 26. minutu još jednom odbranom Muminovića. Sjajno je golman Radnika skinuo udarac Anđušića.

Treću veliku šansu Rođeni propuštaju u 28. minutu. Novi dobar udarac Anđušića skida Muminović i spašava svoj tim.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo velikih prilika i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Radnik prvi stvara veliku šansu u nastavku. Pantelić se našao pred Bogdanovićem, ali golman Rođenih brani njegov udarac.

Imao je domaći tim veći posjed lopte u drugom poluvremenu, ali nije bilo kvalitetne završnice, da bi potom uslijedile minute koje su pripale gostima iz Mostara.

Azir Muminović u 67. minutu spektakularno brani udarac rezerviste Brandaa, a samo minut kasnije golman Radnika skida novi udarac Anđušića i ponovo spašava svoj tim.

U 70. minutu ponovo su golmani na sceni. Bogdanović prvo skida udarac domaćih igrača, da bi u narednoj akciji Muminović skinuo šut Vehabovića.

Do kraja meča još nekoliko opasnih napada s obje strane. Međutim, promjene rezultata nije bilo i ostalo je 0:0.

Ovim bodom Radnik je barem nakratko izašao iz opasne zone, ali im predstoji velika borba za opstnaka. S druge strane Veležu je sedmi s 31 bodom.