Radnikov najveći dobitak u novoj sezoni – Kenan Šarić

Radnik je juče upisao poraz kod Veleža.

Bilo je 2:1 za Rođene koji su slavili potpuno zasluženo, dok je Bijeljincima ovo bio čak četvrti poraz.

Slavko Petrović jasno iz kola u kolo ističe da je njegov kadar trenutno skroman, a u više navrata kao i juče istakao je da njegov tim nije dostajan rival suparniku.

Ipak, u Bijeljini vjeruju da će zaigrati mnogo bolje nakon reprezentativne pauze. U prvih devet kola i nemaju baš razlog za zadovoljstvo, mnogo toga ne štima, a svijetla tačka svakako je mladi Kenan Šarić koji je stigao iz Prve lige Federacije, te se istakao u novoj sezoni.

Šarić je pogodio juče za vodstvo, a prethodno je protiv Širokog Brijega ušao i pogodio, te donio svom timu vrijedan bod. Uz sve to dodao je i asistenciju protiv Olimpika, te je statistički za sada najkorisniji igrač tima.

Dva pogotka upisao je i Bradonjić, no bez asistencije je za sada, a kada je minutaža u pitanju, šansu je dobio svih 90 minuta na svim utakmicama, dok je Šarić pojedine ogledao sa klupe,  u većini ulazio sa klupe.

Za Šarića je meč u Mostaru bio prvi u kojem je ove sezone upisao 90 minuta, a očekivati da će mu Slavko Petrović pružati veću minutažu i u narednim utakmicama.

Radi se o fudbaleru koji bi ukoliko nastavi ovim tempom mogao postati Radnikova ‘zlatna koka, a svakako da Šarić u prilog ide i to što Petrović voli mlade igrače te im gotovo uvijek pruža šansu. U ovom slučaju stručnjaku se vratilo na najbolji mogući način.

Prije Radnika, Šarić je nastupao za Zvijezdu iz Gradačca gdje je bio najskuplji igrač Prve lige, te Famos i Bosnu Visoko.