Radnik za pet minuta preokrenuo protiv Tuzle City i došao do treće pobjede u sezoni

U premijernoj utakmici 18. kola Premijer lige BiH Radnik je na svom terenu nakon preokreta savladao Tuzlu City rezultatom 2:1.

Tuzlaci su bolje otvorili susret. Dejan Maksimović je prijetio u dva navrata, ali bezuspješno.

U 16. minutu penal za goste. Crnkić je u punom trku krenuo ka golu Radnika, srušio ga je golman Kozić, zbog čega mu je sudija pokazao žuti karton i dosudio kazneni udarac.

Odgovornost je preuzeo Ubiparip i rutinski poentirao za vodstvo svoje ekipe. To je bio sedmi gol za napadača Tuzle Cityja u ovoj sezoni.

Nakon primljenog gola Radnik se malo probudio. Udarac Gogića nakon ubacivanja Bradonjića otišao je preko gola i to je bila prva prilika za Bijeljnice.

Samo minut kasnije Fejzić je u svom kaznenom prostoru srušio Huseinbašića, domaći su tražili kazneni udarac, ali se Mulahasanović nije ogalsio. I kada se mislio da će se na odmor otići sa prednošću Tuzlaka, Radnik je došao do gola.

Đurić je izveo jedan prekid iz ugla, a glavom pogodio Janjić i tako kaznio Fejzića koji je prvo krenuo na tu loptu pa stao.

Uvodne minute drugog dijela pripale su domaćoj ekipi koja je u 50. minutu došla do preokreta. Đurić je izbio sam ispred Kozića i šutirao, a nakon smušene reakcije odbrane gostiju lopta je stigla do Huseinbašića koji pogađa za, ispostavit će, se konačnih 2:1.

I nakon drugog gola Radnik je nastavio da dominira. U obećavajućim šansama su bili Huseinbašić i Bradonjić, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.

Radnik je tako došao do tek treće pobjede u sezoni, ali je ostao na 10. mjestu sa 15, dok je Tuzla City sedma sa 24 osvojena boda.