Radnik promašivao zicere, Leotar to kaznio i odnio tri boda u Trebinje

Leotar je u 1. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Radnik u Bijeljini rezultatom 1:0.

Domaći fudbaleri imali su kontrolu nad loptom u većem dijelu meča, ali na kraju je jedna neopreznost odbrane Radnika donijela trijumf povratniku u društvo najboljih bh. timova.

Prvo poluvrijeme nije donijelo kvalitetan fudbal, ali smo ipak vidjeli nekoliko solidnih pokušaja, a Radnik je bio konkretniji tim.

Gosti su ipak prvi prijetili. Zečević u 12. minutu šutira sa vrha kaznenog prostora, Aljkanović to lagano brani. Već u narednom napadu Radnik pogađa prečku. Pantelić je pokušao centrirati, lopta pogađa okvir gola gostiju.

Radnik je i u ostatku prvog dijela bio bolji tim. Pantelić je bio najbolji pojedinac kod domaćih, a u 25. minutu mladi ofanzivac ima dobru šansu za postizanje gola. Dobro je izbacio svog čuvara, ali zatim jako loše šutira i lopta odlazi pored gola.

Pantelić je u prilici i u finišu prvog poluvremena. Šutirao je iz slobodnog udaraca, ali pravo u ruke golmana gostiju i na odmor se otišlo bez golova.

Ulazak Kenana Šarića u igru donio je dosta dobrog Radniku u u drugom poluvremenu. Ovaj fudbaler je kreirao dvije jako dobre šanse u nastavku, ali njegovi saigrači nisu bili precizni.

Prvo je u 59. minutu uposlio Velibora Đurića čiji udarac sa vrha kaznenog prostora odlazi pored gola, a zatim minut kasnije Đorđe Pantelić promašuje kompletan gol sa pet-šest metara.

Kazna za promašaje domaćih stiže u 68. minutu meča. Azur Aljkanović sjajno brani udarac glavom Miloša Sekulovića, ali napadač gostiju dolazi do odbijene lopte i šalje je u mrežu za prednost gostiju iz Trebinja od 0:1.

Radnik potom ponovo preuzima kontrolu i u 81. minutu tim Vlade Jagodića promašuje dva zicera. Prvo je Kenan Šarić šutirao glavom sa nekoliko metara pravo u ruke golmana Perišića, a zatim mladi Hasukić sa samo pet metara promašuje prazan gol.

Do kraja se gosti iz Trebinja uspješno brane. Nije Radnik imao snage da napravi nešto, uzalud je bio mnogo veći posjed lopte i ostalo je do kraja 0:1, pa je Leotar upisao tri boda na povratku u Premijer ligi.